Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.04.2024] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.04.2024]

Filip Dzięciołowski
Kursy kryptowalut 02.04.2024

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain z 2 kwietnia 2024 r.


Spis treści:


Tether posiada prawie 5 mld USD w bitcoinie

Tether w weekend dokonał zakupu bitcoina za ponad 625 mln USD! Na dany moment firma kontroluje już 0,38% całkowitej podaży tej kryptowaluty. Wiadomo, do takiego giganta, jak MicroStrategy, nadal brakuje im naprawdę wiele, ale dowodzone przez Paulo Ardoino przedsiębiorstwo już teraz może pochwalić się statusem 7. największego posiadacza bitcoina na świecie.

Czytaj więcej: Tether staje się 7. największym posiadaczem bitcoina na rynku kryptowalut

Base okazał się dosyć niebezpiecznym blockchainem

Wraz ze wzrostem zainteresowania kryptowalutami ze strony nowych inwestorów z tzw. ulicy, równolegle skacze poziom dokonywanych oszustw na tym rynku. Stale powtarzamy i będziemy to robić niezależnie od tego, czy hossa lub bessa – inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem, ale paradoksalnie gdy ktoś chce nam „w tym pomóc”, to wchodzimy już na poziom ekstremalnego ryzyka. Jak wynika z najnowszego raportu Scam Sniffer, czyli platformy śledzącej podejrzane zachowania w różnych sieciach, oszuści upatrzyli sobie stosunkowo młody blockchain do łapania ofiar na swoją wędkę.

Czytaj więcej: Uważajcie na ten blockchain. Od stycznia poziom oszustw wzrósł w nim o 1900%

Prezydent Argentyny zrobił w bambuko swoich wyborców

Wszystko wskazywało na to, że Javier Milei będzie wspierał wartości opowiadające się za wolnością finansową i niezależnością od rządowych instytucji. Okazuje się jednak, że panujący mniej niż nawet pół roku prezydent Argentyny nieco inaczej prowadzi swoją politykę dot. adopcji bitcoina w swoim kraju niż zapowiadał. A tak pięknie mówił w trakcie kampanii wyborczej,

Czytaj więcej: Obiecywał swobody gospodarcze, a wprowadził kontrowersyjne przepisy dot. bitcoina. Prezydent Argentyny w ogniu krytyki

Kolejna korekta na rynku. Bitcoin poniżej 66 000 USD

Bitcoin spadł w ciągu 24h o kilka procent, ale niektóre altcoiny oberwały znacznie mocniej. Gdzie tym razem możemy doszukiwać się przyczyn tej sytuacji?

Czytaj więcej: Bitcoin spada poniżej 67 000 USD. Dlaczego rynek kryptowalut świeci na czerwono?

Core DAO to rewolucja łącząca bitcoina z DeFi

Alex Krüger twierdzi, że branża kryptowalut dzieli się na dwie grupy – osoby, które słyszały już o tym projekcie, oraz ci inwestorzy, którzy dopiero usłyszą i poznają jego potencjał. Projekt CoreDAO tworzy most między ekosystemem bitcoina a sektorem zdecentralizowanych finansów (DeFi). Teraz ogłoszono emisję nowego tokena, który ma znacznie wzmocnić działanie całej tej inicjatywy.

Czytaj więcej: Powiązany z bitcoinem projekt skacze o 600% w tydzień i wprowadza ważną funkcję dla fanów DeFi

Giełda FixedFloat znowu okradziona

Kolejny atak w ciągu niespełna 8 tygodni na zdecentralizowaną platformę do handlu kryptowalutami, a jej włodarze trochę jakby próbowali przemilczeć całą sprawę.

Czytaj więcej: Giełda kryptowalut ponownie okradziona. W lutym wyprowadzono z niej już 26 mln USD


Newsy z weekendu oraz poniedziałku


SBF zamierza nagrać płytę w więzieniu (primaaprilisowy artykuł)

Polska firma ogłasza partnerstwo z topowym memecoinem! Swoje 3 grosze dorzucił do tego założyciel popularnej giełdy kryptowalut, który obecnie przymierza się do zostania gangsta raperem wspierającym weganizm. Co o tym wszystkim sądzi Robert Kiyosaki? Nasz artykuł z okazji 1 kwietnia.

Czytaj więcej: Najlepszy memecoin tej hossy ogłasza przełomowe partnerstwo! CrazyDuckCoin będzie reklamować beton!

Najdłuższy rajd cenowy bitcoina w historii

Bitcoin odnotował najlepszy koniec miesiąca w swojej historii, a jego wzrostowa passa pobiła dotychczasowy rekord z 2012 roku. Kryptowaluta rosła nieprzerwanie przez 7 miesięcy z rzędu.

Czytaj więcej: Najlepsze zamknięcie miesiąca w historii bitcoina. BTC pobił swój rekord z 2012 roku

Okradł platformę DeFi na 11 mln USD i domaga się przeprosin od swoich ofiar

Rynek zdecentralizowanych finansów (DeFi) w dalszym ciągu nie może uporać się z problemem cyberprzestępczości. Hakerzy nadal są ponad zabezpieczeniami protokołów, z których bez większego problemu kradną miliony dolarów w tokenach. Tym razem jeden z exploiterów poza wyprowadzeniem środków postanowił dać nauczkę swoim ofiarom.

Czytaj więcej: Firma z sektora DeFi okradziona na 11 mln USD! Haker przedstawia nietypowe żądania

Dogwifcoin 3. największym memecoinem na rynku

Dynamiczne wzrosty memecoinów nie są czymś, co powinno dziwić inwestorów z rynku kryptowalut. Jednakże w przypadku dogwifhat (WIF) podziw budzi to, że ten stosunkowo młody projekt (jego narodziny datuje się na koniec listopada 2023 roku) zdołał w kilka miesięcy zebrać aż tak pokaźną kapitalizację rynkową. Ponadto token ten odnotował przed weekendem swoje nowe ATH.

Czytaj więcej: Dogwifhat (WIF) wzrośnie do 10 USD? Kryptowaluta przegania PEPE i wbija się na memecoinowe podium

Litecoin został uznany przez regulatorów USA za towar

SEC od dłuższego czasu spiera się z CFTC o to, która z instytucji powinna nadzorować rynek kryptowalut w USA. Wszystko wskazuje na to, że ta druga byłaby lepszym rozwiązaniem w kwestiach prawnych. Przypomnijmy, że Gary Gensler, czyli przewodniczący SEC, twierdzi że wszystkie cyfrowe aktywa poza bitcoinem są papierem wartościowym. Tymczasem CFTC w oficjalnym dokumencie sądowym dot. pozwu przeciwko giełdzie KuCoin wymienia legendarnego altcoina jako towar.

Czytaj więcej: Kurs tego altcoina skacze w tydzień o 25%, a amerykańska CFTC uznaje go za towar

Sztuczna inteligencja (AI) zasilana energią jądrową

Sam Altman jest przekonany, że kolejna generacja AI przewyższy ludzki intelekt. Jednak wiąże się to z naprawdę wysokim poziomem energii elektrycznej potrzebnej do zasilania tej technologii oraz wody, by chłodzić jej centra danych. CEO OpenAI ma jednak na to pewne rozwiązanie.

Czytaj więcej: AI potrzebuje… mocy bomby atomowej? To sugeruje twórca ChatGPT

Kursy kryptowalut 02.04.2024reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.