Powiązany z bitcoinem projekt skacze o 600% w tydzień i wprowadza ważną funkcję dla fanów DeFi | Wiadomości | CrypS.

Powiązany z bitcoinem projekt skacze o 600% w tydzień i wprowadza ważną funkcję dla fanów DeFi

Filip Dzięciołowski
Core DAO

Znany ekonomista Alex Krüger powiedział, że społeczność kryptowalut dzieli się na dwie grupy. Tych użytkowników, którzy mieli już okazję usłyszeć o CORE, oraz osoby, które dopiero dowiedzą się o istnieniu tego projektu. W czym tkwi jego rzekomy fenomen i jak może się przysłużyć rynkowi BTC?


  • Core DAO (CORE) to inicjatywa działająca na bazie własnego blockchaina, który posiada unikatowy algorytm konsensusu o nazwie Satoshi Plus. Łączy on wspólne cechy Proof-of-Work charakterystycznego dla sieci Bitcoina oraz Proof-of-Stake, na którym opiera się m.in. Ethereum,
  • Twórcy tego projektu chcą stworzyć coś na zasadzie mostu, dzięki któremu użytkownicy ekosystemu BTC będą mogli działać w świecie zdecentralizowanych finansów (DeFi) za pomocą tokena coreBTC.

Czy Core to nowa rewolucja na rynku kryptowalut?

Aktualnie na rynku kryptowalut znów dominuje czerwień na wykresach cenowych większości projektów, a bitcoin zjechał już poniżej 66 tys. dolarów. Niedźwiedzie nastroje nie dotarły jednak do inwestorów wspierających projekt CoreDAO, którego token od kilku dni pnie się do góry i w skali tygodnia wzrósł o 600%.

W momencie pisania tego artykułu CORE przechodzi z rąk do rąk po cenie 3,28 dolarów za sztukę, co oznacza wzrost o 14% w ciągu 24h, a jego kapitalizacja rynkowa wynosi 2,8 miliarda dolarów, co plasuje go na 48. miejscu w rankingu największych kryptowalut pod względem marketcapu.

Wykres cenowy CORE na giełdzie OKX. Źródło: TradingView

Celem twórców CORE jest połączenie atrybutów zawartych w algorytmie Proof of Stake (POS) z tymi wywodzącymi się z Proof of Work (POW). Hybryda obu tych systemów prezentuje się w postaci specjalnego konsensusu o nazwie Satoshi Plus, na którym opiera się jednowarstwowy blockchain tego projektu.

Przed weekendem CoreDAO ogłosiło wprowadzenie na rynek nowego natywnego tokena swojej sieci o nazwie coreBTC. Jego to kryptowaluta działająca na zasadzie Wrapped BTC, której funkcjonalność sprowadza się przede wszystkim do utrzymania sztywnego powiązania kursu 1:1 z BTC.

Do czego jednak ma ona służyć swoim użytkownikom? Chodzi o stworzenie dogodnej alternatywy dla inwestorów bitcoina, by mogli oni zagłębiać bardziej w świat zdecentralizowanych finansów (DeFi).

coreBTC zapewnia odpowiednik bitcoina w DeFi, umożliwiając posiadaczom BTC utrzymanie wartości swoich aktywów podczas uzyskiwania dostępu do różnych aplikacji DeFi w łańcuchu bloków Core. Jest to rozwiązanie, które wypełnia lukę pomiędzy bezpieczeństwem Bitcoina a nieskończonymi możliwościami DeFi.

– komentuje główny inicjator tego projektu, Rich Rines.

CoreDAO może liczyć na mocne wsparcie ze strony Alexa Krügera, czyli znanego ekonomisty udzielającego się aktywnie w społeczności cyfrowych aktywów.

W kryptowalutach są dwa rodzaje ludzi. Ci, którzy słyszeli o CORE, i ci, którzy to dopiero zrobią.

– zapewnia.

Core DAO



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.