Bitcoin spada poniżej 67 000 USD. Dlaczego rynek kryptowalut świeci na czerwono? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spada poniżej 67 000 USD. Dlaczego rynek kryptowalut świeci na czerwono?

Jacek Walewski
Bitcoin [BTC]

Bitcoin spada. Z jakiego powodu? Czy to koniec hossy? A może tylko cisza przed burzą?


  • Kurs bitcoina spada. Powodem może być spadająca wiara w to, że Fed zacznie obniżki stóp proc. w czerwcu,
  • W tym miesiącu będzie miał miejsce halving BTC, który powinien podnieść wycenę największej kryptowaluty.

Bitcoin spada

Zacznijmy od suchych danych. Kurs bitcoina wynosi obecnie ok. 66 600 USD, co przekłada się na aż 4% spadku od wczoraj i 5% w skali tygodnia.

Coinglass dodaje, że aż 154 176 traderów straciło swoje pozycje, a likwidacje te wyniosły w ciągu ostatnich 24 godzin około 500 milionów USD. Zdecydowana większość to pozycje długie.

Altcoiny krwawią mocniej. Ether potaniał do 3364 USD. Oznacza to korektę o 4% od wczoraj i 7% w skali tygodnia.

Jeszcze mocniej spada kurs solany (o 5% w ciągu i doby i tygodnia). Z kolei dogecoin stracił od wczoraj 6% swojej wartości. Jeżeli jednak ktoś zainwestował w memecoina 7 dni temu, nadal jest na plusie (+5%).

Skąd te spadki?

Wyjaśnijmy jednak skąd te spadki? Są tym dziwniejsze, że w tle widać rosnący kurs złota. Jedna uncja jest najdroższa w historii!

Zacznijmy od tego, że takie, przedhalvingowe korekty miewały już miejsce na rynku. W marcu 2020 r. doszło wręcz do potężnego krachu, który był dodatkowo napędzany pandemią COVID-19 i lockdownami. To, co obecnie widzimy na wykresie BTC, nie wygląda tak strasznie.

Pomijając naturalną korektę, warto też zwrócić uwagę na coś innego. Rynki zaczynają się obawiać tego, że Fed nie zacznie w czerwcu cięć stóp procentowych. Od czasu grudnia z raportów banku centralnego USA wynika, że w tym roku władze monetarne podejmą decyzję o trzech obniżkach.

Wielu inwestorów oczekiwało, że pierwsza będzie miała miejsce właśnie na czerwcowym posiedzeniu. Obecnie rynek wycenia taki scenariusz na nieco ponad 56%. Istnieje jednak aż 41% szans na pozostawienie stóp na obecnych poziomach. Przynajmniej to wynika z narzędzia Fed Watch Tool.

Czy warto więc sprzedawać BTC i altcoiny? Nie odpowiem na to pytanie. Obecna korekta może jeszcze potrwać, ale zapewne wkrótce się skończy. Do tego w tym miesiącu będzie miał miejsce halving, czyli podział nagrody dla górników, który to zwyczajowo niemal rozpoczyna hossę na rynku kryptowalut.
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.