Kurs tego altcoina skacze w tydzień o 25%, a amerykańska CFTC uznaje go za towar | Wiadomości | CrypS.

Kurs tego altcoina skacze w tydzień o 25%, a amerykańska CFTC uznaje go za towar

Filip Dzięciołowski
Litecoin

Jeżeli jakimś przypadkiem umknęła Wam ta informacja, to kilka dni temu amerykańskie władze pozwały giełdę kryptowalut KuCoin. Cała ta sytuacja rodzi nowe problemy dla tej platformy, aczkolwiek pewien szczegół zadziałał wzrostowo dla sytuacji jednego z altcoinów. Chodzi dokładnie o młodszego brata BTC, czyli litecoina (LTC). Kryptowaluta po raz pierwszy od lipca 2023 roku przekroczyła poziom 100 dolarów.


  • Zarzucano włodarzom platformy KuCoin złamanie tajemnicy bankowej poprzez nie wdrożenie odpowiednich procedur KYC oraz AMC. Dodatkowo obarczono ich zarzutami dot. braku rejestracji u CFTC, czyli podmiotu regulującego handel towarami,
  • Ten natomiast wskazał w akcie oskarżenia na przykładowe kryptowaluty, którymi trading nie został zgłoszony, w tym poza bitcoinem (BTC) i etherem (ETH) także litecoina (LTC),
  • Skoro instytucja jasno mówi, że token jest towarem, co podważa dotychczasową narrację ze strony SEC, morale kryptowaluty wzrosły, a jej token skoczył o 20% na swoim wykresie cenowym.

Litecoin skacze powyżej 100 USD w następstwie słów CFTC

Najnowsze kłopoty 7. co do wielkości giełdy kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotu, czyli KuCoin, okazały się sytuacją, w wyniku której kurs cyfrowego srebra – litecoina (LTC) – wyskoczył w piątek aż do poziomu 110 dolarów. Ostatni raz młodszy brat bitcoina kosztował tyle w dniu 4 lipca 2023 roku. Wtedy był to niecały miesiąc do kolejnego, trzeciego już halvingu tej kryptowaluty.

Wczoraj, tj. 29 marca, LTC podskoczył na swoim wykresie cenowym o ponad 19%, a w skali ostatnich 7 dni możemy mówić o wzroście o 25%. W momencie pisania tego artykułu kurs zdążył już nieco, ale nadal utrzymuje się powyżej 100 dolarów.

Litecoin
Wykres cenowy litecoina (LTC) na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

Co jednak tym razem okazało się katalizatorem do silniejszego wzrostu? Chodzi o wspomniane już problemy prawne giełdy KuCoin, gdzie poza pozwem o złamanie tajemnicy bankowej i pomoc w praniu pieniędzy (czyli analogiczna sytuacja, jak u Binance), zarzucono brak rejestracji u amerykańskiej Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Towary (CFTC).

Ten konkurujący od dłuższego czasu z SEC organ nadzorczy o to, kto powinien regulować handel kryptowalutami, wskazał litecoina (LTC) jako przykład towaru tuż obok bitcoina (BTC) oraz etheru (ETH). Te dwie ostatnie kryptowaluty od dawna są bardziej uznawane za towary niż papiery wartościowe (na pewno bitcoin). W przypadku cyfrowego srebra jest to pierwsza tego typu sytuacja.

Jak wiadomo, CFTC jest instytucją bardziej skłonną do prowadzenia dialogu z branżą kryptowalut niż dowodzona przez Gary’go Genslera SEC.

Litecoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.