Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.02.2023] | Wiadomości | CrypS.

Przegląd wiadomości: kryptowaluty i blockchain [02.02.2023]

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
kurs kryptowaluty 2 lutego 2023

Przegląd wiadomości z rynku kryptowalut i o technologii blockchain, newsy z 2 lutego 2023 roku


Spis treści:


Fed delikatnie podnosi stopy procentowe. Kurs BTC rośnie

Wczoraj amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) po raz kolejny podniosła stopy procentowe – tym razem o 25 punktów bazowych. Była to ósma z rzędu podwyżka, niemniej jednak po raz pierwszy od marca 2022 roku była taka łagodna. Rynek kryptowalut zareagował wzrostem. Kurs Bitcoina wzrósł powyżej 24 000 USD.

Czytaj więcej: Fed delikatnie podnosi stopy procentowe. Kurs BTC rośnie


BNB Chain stworzył zdecentralizowaną infrastrukturę pamięci masowej

Deweloperzy BNB Chain opublikowali białą księgę nowego projektu zdcentralizowanej infrastruktury pamięci masowej. Nazwali go BNB Greenfield. Zespół nawiązał współpracę z AWS Cloud, NodeReal i Blockdaemon i planuje uruchomić sieć testową rozwiązania w “najbliższych miesiącach”.

Czytaj więcej: BNB Chain stworzył zdecentralizowaną infrastrukturę pamięci masowej


Ripple sprzedało XRP warte 226 mln USD w IV kwartale 2022 r.

Ripple, firma stojąca za tokenem XRP, opublikowała kolejny kwartalny raport. Okazuje się, że ostatnich 3 miesiącach 2022 roku, sprzedała tokeny warte 226,31 mln dolarów. Dlaczego? Ripple twierdzi, że robi to, aby usprawnić swoje usługi – zwłaszcza On-Demand Liquidity (ODL)

Czytaj więcej: Ripple sprzedało XRP warte 226 mln USD w IV kwartale 2022 r.


Sędzia odrzucił pozew przeciwko Coinbase o nielegalną sprzedaż tokenów

W środę Sąd Okręgowy USA odrzucił pozew zbiorowy klientów Coinbase Global Inc., którzy oskarżyli giełdę kryptowalut o sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych i brak rejestracji jako makler-dealer. Sędzia Paul Engelmayer uznał, że firma nie miała bezpośredniej roli w transakcjach.

Czytaj więcej: Sędzia odrzucił pozew przeciwko Coinbase o nielegalną sprzedaż tokenów


Meta straciła na metaversie 13,72 mld USD

W raporcie opublikowanym we środę Meta wykazała, że jej oddział Reality Labs odnotował 4,28 mld USD strat w IV kwartale 2022 roku. Sumując wszystkie nakłady wydane przez spółkę, która zajmuje się wirtualną rzeczywistością i rozwojem metaverse, wychodzi 13,72 mld USD strat. Warto dodać, że w związku z ambitnymi planami Marka Zuckerberga Meta straciła w ubiegłym roku prawie dwie trzecie swojej wartości

Czytaj więcej: Meta straciła na metaversie 13,72 mld USD


2022 największym rokiem pod względem zrabowanych kryptowalut

Według nowego raportu Chainalysis, ostatni rok był największym w historii pod względem hakowania kryptowalut. Z firm krypto skradziono w nim 3,8 miliarda dolarów. Czołowi hakerzy to wyrafinowane grupy cyberprzestępcze powiązane z Koreą Północną, tacy jak Lazarus.

Czytaj więcej: Ile kryptowalut skradziono w 2022? Mamy rekord!


JPMorgan: 72% traderów instytucjonalnych sceptyczna co do kryptowalut

Siódma globalna ankieta JPMorgan przeprowadzona wśród 835 traderów wykazała, że 72% z nich jest sceptycznie nastawiona co do inwestowania w kryptowaluty w tym roku. Tylko 14% respondentów stwierdziło, że albo będzie kontynuować handel na rynku aktywów cyfrowych, albo rozpocznie go w tym roku. –> źródło: Cointelegraph

Wyniki ankiety JPMorgan
Wyniki ankiety JPMorgan

Ark Invest stoi twardo: bitcoin osiągnie milion dolarów do 2030 roku

Około rok temu Ark Invest, amerykański menedżer aktywów, podzielił się śmiałą prognozą dotyczącą ceny bitcoina. Stwierdził, że kurs pierwotnej kryptowalut do 2030 roku wzrośnie do poziomu 1 mln dolarów. Pomimo burzliwego roku, Ark Invest podtrzymuje tę prognozę. Tak wynika z nowego raportu badawczego firmy.


Uzbekistan pozyskał 310 000 USD do budżetu od branży krypto

Pięć licencjonowanych firm kryptowalutowych w Uzbekistanie wpłaciło do budżetu państwa w ciągu 2022 roku 3,5 miliarda soumów (ponad 310 tysięcy dolarów). Takie informacje podali przedstawiciele ANSP podczas konferencji prasowej poświęconej wynikom działalności agencji. Według nich było to możliwe dzięki modernizacji systemu licencjonowania firm i wprowadzeniu stałych opłat za działalność związaną z obrotem kryptowalutami. –> źródło: Forklog


Binance wprowadza funkcję feedbacku i nawiązuje współpracę z Air Astana

Binance – największa na świecie giełda kryptowalut – ogłosiła w środę funkcję, która pozwoli jej społeczności w łatwy sposób przekazywać firmie komentarze i opinie. Narzędzie pozwoli użytkownikom skutecznie uczestniczyć w kształtowaniu roadmapu produktów Binance. –> źródło: CryptoPotato

Oprócz nowej funkcji, giełda Changpenga Zhao ogłosiła także partnerstwo z największą kazachską linią lotniczą – Air Astana. Członkowie jej programu lojalnościowego “Nomad Club” będą mieli możliwość wymiany zgromadzonych punktów na kryptowaluty na platformie Binance. –> źródło: CryptoTvplus


ETF Cathie Wood odnotował w styczniu najlepszy miesiąc w historii.

Flagowy ETF Cathie Wood – ARK Innovation Fund – osiągnął w styczniu lepsze wyniki niż w jakimkolwiek innym miesiącu od momentu uruchomienia w 2014 r. Ma to miejsce po brutalnym roku spadkowym dla funduszu, który koncentruje się na długoterminowych inwestycjach w przełomowe technologie – w tym branżę kryptowalut. –> źródło: CryptoPotato


Krypto-płatności w afrykańskiej sieci marketów

Południowoafrykańska sieć handlowa Pick n Pay zaczęła akceptować płatności w kryptowalutach we wszystkich 1628 sklepach na terenie RPA. Dzięki technologii CryptoQR klienci będą mogli kupować artykuły spożywcze za pomocą bitcoinów.

kurs kryptowaluty 2 lutego 2023

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.