Ripple sprzedało XRP warte 226 mln USD w IV kwartale 2022 r. | Wiadomości | CrypS.

Ripple sprzedało XRP warte 226 mln USD w IV kwartale 2022 r.

Redakcja
xrp ripple

Ripple, firma stojąca za tokenem XRP, co kwartał publikuje raport zawierający informacje o swoich postępach. W ubiegłym kwartale firma sprzedała tokeny XRP o wartości 226,31 mln dolarów. Chociaż sprzedaż XRP przez Ripple była często krytykowana w przeszłości, firma twierdzi, że robi to, aby usprawnić swoje usługi.


Ripple to scentralizowana firma fintech, która buduje globalne produkty płatnicze i opracowała token XRP. Chociaż twierdzi, że Ripple i XRP to dwa oddzielne podmioty, wykorzystuje token do budowy swoich produktów i jest zdecydowanie jego największym holderem.

W raporcie kwartalnym Ripple powołuje się m.in. na ponad 106 milionów transakcji na XRP Ledger oraz utworzenie 228 tysięcy nowych portfeli. Firma twierdzi, że obecnie wykorzystuje sprzedaż XRP jedynie do usprawnienia transakcji On-Demand Liquidity (ODL). W raporcie możemy przeczytać:

Ripple doświadczył najsilniejszego jak dotąd roku w 2022 roku, koncentrując się na dalszym rozwoju aplikacji kryptowalutowych i skalowaniu ODL.

Prawie 40 rynków

W chwili pisania tego tekstu produkt Ripple jest dostępny na prawie 40 rynkach płatniczych. W 2020 roku były to zaledwie 3 regiony. ODL wystartował w 2018 roku i pomaga klientom Ripple wysyłać pieniądze na całym świecie praktycznie za darmo i bez pośredników finansowych. W przeciwieństwie do zwykłych międzynarodowych transakcji bankowych, transakcje w sieci Ripple docierają bezpośrednio do adresata.

Ripple przyznaje ponadto, że aktywność związana z XRP na rynku spot spadła w porównaniu z pierwszym kwartałem 2022 roku. Wtedy wolumen wynosił 1,1 miliarda dolarów w XRP, podczas gdy teraz jest to zaledwie 700 milionów dolarów.

xrp ripplereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.