Polskie dzieło sztuki w formie NFT sprzedane za ponad pół miliona złotych | Wiadomości | CrypS.

Polskie dzieło sztuki w formie NFT sprzedane za ponad pół miliona złotych

Konrad Juszczyk
polskie nft

Po raz pierwszy w Polsce podczas aukcji na żywo sprzedano dzieło sztuki Pawła Kowalskiego zatytułowane „Dlaczego jest raczej coś niż nic” w formie NFT za 552 000 złotych.

Dzieła sztuki w formie NFT nabierają znaczenia w Polsce

Niewymienne tokeny zdobywają masowo światowy rynek sztuki, a wraz z nim serca kolekcjonerów. 2 grudnia DESA Unicum dokonało przełomu na rynku kolekcjonerskim i jako pierwszy dom aukcyjny w Europie Środkowo-Wschodniej, sprzedało dzieło sztuki w formie NFT na jednej ze swoich aukcji. Dzieło sztuki Pawła Kowalewskiego „Dlaczego jest raczej coś niż nic” uzyskało zawrotną cenę 552 000 złotych. Inne popularne domy sztuki jak np. Christie’s już pewien czas temu zaczęły sprzedawać NFT, jednak jak widać ten trend powoli przedostaje się do Polski.

Paweł Kowalewski pierwsze polskie NFT sprzedane
Paweł Kowalewski „Dlaczego jest raczej coś niż nic”

Paweł Kowalewski to ikona polskiej sztuki lat 80. Był założycielem legendarnej Gruppy, która jest uznawana za najsławniejszą formację artystyczną okresu PRL-u. Twórczość Pawła Kowalewskiego z lat 80. jest polskim świadectwem dochodzenia do wolności oraz artystycznego odreagowania po obaleniu komunistycznej władzy. W 1997 roku kilka ikonicznych prac Kowalewskiego zostało zniszczonych, jednak po tych pracach pozostał cyfrowy zapis, który został przekonwertowany na NFT. Możemy spodziewać się więc kolejnych licytacji z oszołamiającymi kwotami w przyszłości od Kowalewskiego i innych polskich wybitnych artystów.

polskie nft



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.