Polska uczestniczy w zamknięciu krypto miksera | Wiadomości | CrypS.

Polska uczestniczy w zamknięciu krypto miksera

Redaktor:
mikser krypto

Władze Niemiec i USA, wspierane przez Belgię, Polskę i Szwajcarię, wyłączyły infrastrukturę mieszania kryptowalut ChipMixer. Informację na ten temat podał Europol.


W ramach dochodzenia organy ścigania zajęły 1909,4 BTC, które wyceniono na 44,2 mln euro. W raporcie Europolu czytamy:

Oprogramowanie ChipMixer ukrywało ślad środków w blockchainie, stając się atrakcyjnym narzędziem dla cyberprzestępców chcących wyprać nielegalne dochody.

Władze zajęły również cztery serwery zawierające ponad 7 TB danych.

Czym był ChipMixer?

Według oświadczenia Europolu, założona w 2017 roku platforma ChipMixer pomogła wyprać w czasie swojego istnienia ponad 152 000 BTC, czyli jak szacują służby około 2,88 miliarda dolarów.

Agencja poinformowała, że większość tych środków była powiązana z usługami w darknecie, oprogramowaniem ransomware, a także handlem narkotykami i bronią.

Ponadto informacje uzyskane po zamknięciu Hydry ujawniły powiązania ChipMixera z tym darknetowym rynkiem. Organy ścigania zarejestrowały kilka łańcuchów transakcji o łącznej wartości “milionów euro”.

Krypto mikser pomagał również prać pieniądze dla operatorów ransomware Zeppelin, SunCrypt, Mamba, Dharma i Lockbit.

Władze spekulują, że część cyfrowych aktywów skradzionych po bankructwie niewymienionej z nazwy “głównej giełdy kryptowalutowej” w 2022 roku (prawdopodobnie FTX) przeszła przez ChipMixer.

W sierpniu 2022 r. haker, który włamał się do sidechaina Ronin, wykorzystał ChipMixer do ukrycia części skradzionego łupu.

mikser krypto



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.