Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.06.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.06.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.06.21]
 • 650 banków z USA może wkrótce oferować kryptowaluty
  Już wkrótce 650 amerykańskich banków będzie mogło oferować aktywa kryptograficzne swoim klientom. Banki społecznościowe i unie kredytowe będą mogły oferować swoim klientom handel bitcoinami za pośrednictwem aplikacji mobilnych, bez konieczności radzenia sobie z przeszkodami regulacyjnymi.
 • 4000 niemieckich funduszy otrzyma prawo do inwestowania w BTC i ETH
  Według ustawy, która wejdzie w życie jutro, 4000 obecnych na niemieckim rynku funduszy specjalnych (Spezial-AIF) otrzyma prawo do zainwestowania nawet 20% aktywów w dwie największe kryptowaluty: Bitcoin i Ethereum. Oznacza to, że na rynek będzie mogło trafić nawet 370 mld EUR.
 • Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC
  Senator Wyoming i zwolenniczka bitcoinów Cynthia Lummis w wywiadzie dla CNBC wezwała do rozważenia cyfrowego złota jako sposobu na dywersyfikację oszczędności emerytalnych i długoterminowych.
 • Deutsche Börse Group przejmuje większość udziałów w Crypto Finance AG
  Spółka Deutsche Börse Group, operator niemieckiej giełdy, poinformowała o nabyciu większościowego pakietu (dwie trzecie) udziałów w szwajcarskiej firmie Crypto Finance AG.
 • Pekin i Suzhou dodają opcję płatności w cyfrowym juanie do metra
  Uczestnicy testu cyfrowego juana w Pekinie mogli płacić za przejazdy na wszystkich liniach metra za pomocą CBDC. Z opcji mogą skorzystać mieszkańcy metropolii, którzy zarejestrowali się za pośrednictwem aplikacji mobilnych Chińskiego Banku Przemysłowo-Handlowego (ICBC). Władze miejskie Suzhou wystąpiły z podobną inicjatywą.
 • Brian Armstrong: „Coinbase chce wprowadzić wszystkie kryptowaluty na giełdę”
  Brian Armstrong, dyrektor generalny jedynej giełdy kryptograficznej, która weszła na Nasdaq, powiedział o planach platformy na wprowadzenie wszystkich aktywów kryptograficznych oraz priorytetyzacji DeFi.
 • Właściciele małych elektrowni wodnych w Chinach wystawiają swój sprzęt na sprzedaż
  Po tym, jak Chiny rozprawiły się z wydobywaniem Bitcoinów, gwałtownie spadł popyt na tanią energię – a właściciele małych elektrowni wodnych wystawiają swój sprzęt na sprzedaż.
 • CoinMarketCap uruchomił funkcję wymiany tokenów
  CoinMarketCap (CMC) uruchomił funkcję wymiany tokenów na swojej stronie internetowej poprzez integrację ze zdecentralizowaną giełdą Uniswap. Witryna zawiera teraz ikonę wymiany, umożliwiającą użytkownikom podłączenie portfela i wymianę między tokenami ERC-20.
 • Władze finansowe Meksyku przekreślają plany Ricardo Salinas Plíego
  Ministerstwo Finansów Meksyku i Bank Meksyku wydały oświadczenie, w którym ostrzegają, że kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z obowiązującym prawem, a instytucje finansowe, które je obsługują, podlegają sankcjom.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 30.06.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.