Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC | Wiadomości | CrypS.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Konrad Juszczyk
Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Senator Wyoming i zwolenniczka bitcoinów Cynthia Lummis w wywiadzie dla CNBC wezwała do rozważenia cyfrowego złota jako sposobu na dywersyfikację oszczędności emerytalnych i długoterminowych.

Opinia Cynthii Lummis

Senator Wyoming Cynthia Lummis jest zwolenniczką aktywów kryptograficznych, mówiąc, że ​​posiada około 5 BTC i po raz pierwszy kupiła cyfrowe złoto za około 330 dolarów. Polityk z Wyoming jest jednym z niewielu “przyjaznych kryptowalutom” urzędników w Stanach Zjednoczonych. Lummis nazwała również bitcoina „najsilniejszym magazynem wartości” na dłuższą metę, starając się od 2020 roku przenieść dyskusję odnośnie cyfrowego złota na poziom krajowy. Odwrotną postawę ma senator Massachusetts Elizabeth Warren, która nazwała kryptowaluty „kiepską inwestycją” i stwierdziła, że ​​ułatwiają one prowadzenie nielegalnej działalności.

Lummis podczas wywiadu dla CNBC, który został wczoraj opublikowany, wyraziła swoje obawy odnośnie funduszy emerytalnych dominowanych całkowicie w dolarach amerykańskich. Według senator Wyoming „dywersyfikacja oszczędności emerytalnych jest dobrym sposobem na nieprzechowywanie wszystkich jaj w jednym koszyku”.

Chciałabym, aby kryptowaluty, takie jak bitcoin, stały się częścią zdywersyfikowanej alokacji aktywów, która jest używana w funduszach emerytalnych i inwestycjach na przyszłość. – powiedziała Lummis

Warto podkreślić, że na razie bitcoin jest jedyną kryptowalutą w portfelu Cynthii Lummis, ponieważ czuje, że te aktywo „naprawdę rozumie”. Mimo to przyznała, że ​​jej poparcie nie oznacza, że ​​bitcoin jest jedynym użytecznym krypto-aktywem, podkreślając korzyści płynące z Ethereum.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTCreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.