Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC | Wiadomości | CrypS.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Konrad Juszczyk
Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC

Senator Wyoming i zwolenniczka bitcoinów Cynthia Lummis w wywiadzie dla CNBC wezwała do rozważenia cyfrowego złota jako sposobu na dywersyfikację oszczędności emerytalnych i długoterminowych.

Opinia Cynthii Lummis

Senator Wyoming Cynthia Lummis jest zwolenniczką aktywów kryptograficznych, mówiąc, że ​​posiada około 5 BTC i po raz pierwszy kupiła cyfrowe złoto za około 330 dolarów. Polityk z Wyoming jest jednym z niewielu “przyjaznych kryptowalutom” urzędników w Stanach Zjednoczonych. Lummis nazwała również bitcoina „najsilniejszym magazynem wartości” na dłuższą metę, starając się od 2020 roku przenieść dyskusję odnośnie cyfrowego złota na poziom krajowy. Odwrotną postawę ma senator Massachusetts Elizabeth Warren, która nazwała kryptowaluty „kiepską inwestycją” i stwierdziła, że ​​ułatwiają one prowadzenie nielegalnej działalności.

Lummis podczas wywiadu dla CNBC, który został wczoraj opublikowany, wyraziła swoje obawy odnośnie funduszy emerytalnych dominowanych całkowicie w dolarach amerykańskich. Według senator Wyoming „dywersyfikacja oszczędności emerytalnych jest dobrym sposobem na nieprzechowywanie wszystkich jaj w jednym koszyku”.

Chciałabym, aby kryptowaluty, takie jak bitcoin, stały się częścią zdywersyfikowanej alokacji aktywów, która jest używana w funduszach emerytalnych i inwestycjach na przyszłość. – powiedziała Lummis

Warto podkreślić, że na razie bitcoin jest jedyną kryptowalutą w portfelu Cynthii Lummis, ponieważ czuje, że te aktywo „naprawdę rozumie”. Mimo to przyznała, że ​​jej poparcie nie oznacza, że ​​bitcoin jest jedynym użytecznym krypto-aktywem, podkreślając korzyści płynące z Ethereum.

Senator USA wzywa do przeniesienia części oszczędności emerytalnych do BTC
reklama
reklama