Władze finansowe Meksyku przekreślają plany Ricardo Salinas Plíego | Wiadomości | CrypS.

Władze finansowe Meksyku przekreślają plany Ricardo Salinas Plíego

Zerelik Maciej
trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustwo

Ministerstwo Finansów Meksyku i Bank Meksyku wydały oświadczenie, w którym ostrzegają, że kryptowaluty nie są prawnym środkiem płatniczym zgodnie z obowiązującym prawem, a instytucje finansowe, które je obsługują, podlegają sankcjom.

Ostrzeżenie to pojawia się tuż po tym, jak meksykański miliarder Ricardo Salinas Plíego postanowił uczynić Banco Azteca, założoną przez siebie firmę bankową, pierwszą tego typu instytucją w kraju, która będzie akceptować kryptowaluty. Zgodnie ze wspólnym oświadczeniem:

Instytucje finansowe kraju nie są upoważnione do przeprowadzania i oferowania publicznych transakcji z aktywami wirtualnymi, takimi jak bitcoin, ehter i inne, w celu utrzymania zdrowego dystansu między nimi a systemem finansowym.

Minister finansów Meksyku Arturo Herrera powiedział dalej, że zakaz nie zmieni się w najbliższej przyszłości.

Plany Banco Azteca dot. Bitcoina

Jak informowaliśmy wcześniej w tym tygodniu, Salinas Plíego przedstawił plany Banco Azteca dotyczące akceptacji Bitcoin. Jeden z najbogatszych meksykanów powiedział:

Ja i mój bank pracujemy nad tym, aby być pierwszym bankiem w Meksyku akceptującym #Bitcoin.

Zapowiedź była odpowiedzią na wideo opublikowane przez Michaela Saylora, w którym Salinas Plíego promował Bitcoina i nazwał walutę fiat „oszustwem”.

Banco Azteca twierdzi, że jest jedną z największych instytucji bankowych w Meksyku. Bank posiada ponad 16 milionów kont oszczędnościowych i 19 milionów kont kredytowych. Do 2019 roku bank działał w Salwadorze, który niedawno zadeklarował, że zaakceptuje Bitcoin jako prawny środek płatniczy.

trzeci najbogatszy człowiek w meksyku uważa że bitcoin to przyszłość a tradycyjne waluty to oszustwo
reklama
reklama