Deutsche Börse Group przejmuje większość udziałów w Crypto Finance AG | Wiadomości | CrypS.

Deutsche Börse Group przejmuje większość udziałów w Crypto Finance AG

Mariusz Przepiórka
Deutsche Börse Group przejmuje większość udziałów w Crypto Finance AG

Spółka Deutsche Börse Group, operator niemieckiej giełdy, poinformowała o nabyciu większościowego pakietu (dwie trzecie) udziałów w szwajcarskiej firmie Crypto Finance AG. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, Deutsche Börse Group planuje rozszerzyć swoją obecność na rynku kryptowalut poprzez szeroką gamę produktów związanych z aktywami cyfrowymi. Dzięki przejęciu szwajcarskiej spółki, Deutsche Börse Group chce uzyskać bezpośredni punkt wejścia dla inwestycji, w tym usług takich jak powiernictwo.

Crypto Finance to dostawca usług kryptowalutowych z siedzibą w Szwajcarii. Jest to licencjonowana firma oferująca usługi brokerskie w zakresie handlu ponad 200 aktywami cyfrowymi. Dodatkowo, Crypto Finance oferuje rozwiązania w zakresie przechowywania aktywów cyfrowych. Komentując przejęcie, Thomas Book, członek zarządu Deutsche Börse, powiedział, że aktywa cyfrowe przekształcą branżę finansową.

Rośnie zapotrzebowanie ze strony instytucji finansowych o ugruntowanej pozycji, które chcą rozpocząć działalność w tej nowej klasie aktywów i potrzebują zaufanego partnera. Cieszymy się, że Crypto Finance dołącza do Grupy. Zespół jest idealnie dopasowany strategicznie i pomoże nam na naszej drodze do zbudowania zaufanego i w pełni regulowanego ekosystemu aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych w Europie – podsumował Book.

Deutsche Börse poszerza ofertę kryptowalutową

Od początku 2021 roku Deutsche Börse znacznie rozszerzyła swoją ofertę produktów związanych z kryptowalutami. W kwietniu niemiecka spółka wprowadziła Exchange Traded Note (ETN) na litecoin (LTC). W ostatnim oświadczeniu Deutsche Börse wspomniała, że grupa chce, aby oferta Crypto Finance była łatwo dostępna dla uczestników rynku za pośrednictwem jej platform transakcyjnych. Ponadto niemiecki organizator rynku zwrócił uwagę na znaczenie przejrzystego ekosystemu aktywów cyfrowych w Europie.

Od początku naszym celem było łączenie starego i nowego świata. Dlatego też jesteśmy podekscytowani współpracą z partnerem, takim jak Deutsche Börse, który wnosi zaufanie, reputację i doświadczenie w zakresie tradycyjnej infrastruktury rynku finansowego – skomentował Jan Brzezek, prezes i założyciel Crypto Finance AG.

Deutsche Börse Group przejmuje większość udziałów w Crypto Finance AG
reklama
reklama