650 banków z USA może wkrótce oferować kryptowaluty | Wiadomości | CrypS.

650 banków z USA może wkrótce oferować kryptowaluty

Konrad Juszczyk
650 banków z USA może wkrótce oferować bitcoiny

Gigant finansowy NCR podjął współpracę z NYDIG, aby umożliwić 650 amerykańskim bankom oferowanie kryptowalut.

Amerykańskie banki wkrótce będą oferować kryptowaluty

Już wkrótce 650 amerykańskich banków będzie mogło oferować aktywa kryptograficzne swoim klientom. Zgodnie z informacjami od Forbes’a w ramach umowy między gigantem płatności korporacyjnych National Cash Register (NCR), a firmą zarządzającą aktywami cyfrowymi NYDIG, banki społecznościowe i unie kredytowe będą mogły oferować swoim klientom handel bitcoinami za pośrednictwem aplikacji mobilnych, bez konieczności radzenia sobie z przeszkodami regulacyjnymi.

Trzeba przypomnieć, że z wyjątkiem kilku gigantów z Wall Street, większość banków powstrzymała się od oferowania jakichkolwiek usług związanych z kryptowalutami ze względu właśnie na obawy regulacyjne. Umowa między NCR, a NYDIG wyeliminuje wąskie gardło regulacyjne uniemożliwiające obywatelom USA łatwy dostęp do aktywów kryptograficznych. Szacuje się, że 24 miliony klientów będą mogły uzyskać dostęp do usługi. NCR zapewni aplikację i infrastrukturę, a NYDIG zapewni usługi powiernicze instytucjom finansowym, które są gotowe oferować klientom zakupy BTC.

Mówiąc o rozwoju, prezes bankowości cyfrowej NCR, Douglas Brown, powiedział: Mocno wierzymy w korzyści płynące z krypto i ich strategicznego zastosowania.

Trzeba podkreślić, że to nie pierwszy raz, kiedy NCR współpracuje z firmą związaną z kryptowalutami. W maju gigant płatności połączył siły z firmą Flexa zajmującą się płatnościami kryptograficznymi, aby umożliwić obywatelom Stanów Zjednoczonych płatności bitcoinami w ponad 600 sklepach w całym kraju.

650 banków z USA może wkrótce oferować bitcoiny
reklama
reklama