Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.04.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.04.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (29.04.2021) - CrypS
 • Haker sfałszował NFT Bepple’a warty 69 mln USD
  Haker znany pod pseudonimem Monsieur Personne stworzył fałszywą kopię najdroższego dzieła sztuki NFT „Everydays: The First 5000 Days” amerykańskiego artysty Beeple, aby obalić mit wyjątkowości i bezpieczeństwa niewymiennych tokenów.
 • BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binance
  Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) ostrzegł Binance o możliwym naruszeniu przepisów dotyczących papierów wartościowych podczas uruchamiania tokenizowanego obrotu akcjami.
 • Szef FED zapowiedział możliwość emisji cyfrowego dolara
  Prezes Systemu Rezerwy Federalnej (FRS) Jerome Powell zapowiedział możliwość wydania CBDC i przypomniał, że ważniejsze jest robienie tego poprawnie, a nie konkurowanie z innymi. Jego zdaniem ważniejszym kryterium jest to, w jaki sposób cyfrowy dolar pomoże zwykłym obywatelom i zostanie zintegrowany z systemem finansowym. 
 • Microsoft wdraża rozwiązanie Intel TDT przeciwko cryptojackingowi
  Microsoft wdrożyło rozwiązanie Intel Threat Detection Technology (TDT), stworzone w celu ochrony przed cryptojackingiem. Technologia ma w znacznym stopniu ograniczyć to zagrożenie.
 • Core Scientific kupuje 112,800 koparek Bitmain
  Amerykański dostawca hostingu blockchain, Core Scientific ogłosił zawarcie umowy z chińskim producentem sprzętu górniczego Bitmain na zakup 112,800 urządzeń do wydobywania bitcoinów.
 • Dwie firmy kryptograficzne w rankingu Time
  Magazyn Time coraz bardziej przekonuje się do kryptowalut i w najnowszym rankingu 100 najbardziej wpływowych firm 2021 roku wymienia Digital Currency Group oraz Coinbase. Opublikowana we wtorek lista Top 100 składała się z pięciu różnych kategorii – Pionierów, Liderów, Innowatorów, Tytanów i Prekursorów.
 • MetaMask ma już 5 mln aktywnych użytkowników
  Trwająca hossa na rynku kryptowalut pozytywnie wpłynęła na różne firmy i usługi związane z tą branżą. Zaledwie sześć miesięcy po przekroczeniu jednego miliona miesięcznych aktywnych użytkowników, popularny portfel Ethereum MetaMask osiągnął kolejny kamień milowy na poziomie pięciu milionów.
 • Spółka Nexon kupiła BTC o wartości 100 mln USD
  W ciągu ostatniego tygodnia rynek BTC doświadczył sporych turbulencji, a jego wartość spadła poniżej 48 tys. USD. Nie powstrzymało to jednak wielkich korporacji przed przeznaczaniem swoich rezerw gotówkowych na zakup kryptowaluty. Jedną z nich był japoński gigant z branży gier, spółka Nexon, która 28 kwietnia kupiła bitcoiny o wartości około 100 mln USD.
 • Założyciel krypto mixera Bitcoin Fog aresztowany
  Amerykańskie władze aresztowały Romana Sterlingova, obywatela Rosji i Szwecji. Miał on być operatorem usługi mieszania bitcoinów – Bitcoin Fog.
 • SEC opóźnia decyzję w sprawie Bitcoinowego ETF VanEck
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która w marcu skierowała propozycję Bitcoin ETF VanEck do dyskusji, teraz opóźniła decyzję w tej sprawie o 45 dni.
Najważniejsze newsy z branży kryptowalut (29.04.2021) - CrypS
reklama
reklama