Założyciel krypto mixera Bitcoin Fog aresztowany | Wiadomości | CrypS.

Założyciel krypto mixera Bitcoin Fog aresztowany

Zerelik Maciej
aresztowanie za pranie pieniędzy z dopalaczy za pomocą kryptowalut

Amerykańskie władze aresztowały Romana Sterlingova, obywatela Rosji i Szwecji. Miał on być operatorem usługi mieszania bitcoinów – Bitcoin Fog.

Zgodnie z nakazem aresztowania, Sterlingowi postawiono trzy zarzuty: nielicencjonowane przekazywanie pieniędzy, pranie pieniędzy i przesyłanie pieniędzy bez licencji.

Oświadczenie złożone przez agenta specjalnego Internal Revenue Service ujawniło, że Sterlingov został zidentyfikowany dzięki analizie blockchaina. Taktyka zastosowana przez organy ścigania pozwoliła jej również „[potwierdzić], że ponad 1,2 miliona BTC … zostało wysłanych za pośrednictwem [Bitcoin Fog] od czasu uruchomienia witryny w 2011 roku”. Taka ilość monet w trakcie dokonywania transakcji była warta około 336 milionów.

Z publicznie dostępnego blockchaina, takiego jak sieć Bitcoin, można uzyskać naprawdę wiele informacji. Dzięki jego naturze, obserwatorowi łatwiej jest połączyć wiele adresów, które według niego należą do tego samego portfela, zwanych „klastrami”. Następnie może on połączyć te klastry z prawdziwą tożsamością. Jest to szczególnie proste jeśli osoba nie w pełni rozumie zasady prywatności Bitcoina.

Mieszanie Bitcoina jest jednym ze sposobów, w jaki użytkownicy mogą złamać heurystykę wielu transakcji. Praktyka ta polega na dosłownym mieszaniu własnych funduszy z funduszami innych osób z zamiarem ukrycia historii monet. I chociaż mieszanie nie wymazuje przeszłości tokenów, może zapewnić prywatność w przyszłości.

Rządy przez wieki były przyzwyczajone do kontrolowania emisji pieniądza i transakcji obywateli. Nie jest więc niespodzianką, że w tym przypadku rząd pracuje nad zamknięciem usług mieszarek. 

aresztowanie za pranie pieniędzy z dopalaczy za pomocą kryptowalut
reklama
reklama