Założyciel krypto mixera Bitcoin Fog aresztowany | Wiadomości | CrypS.

Założyciel krypto mixera Bitcoin Fog aresztowany

Redakcja
aresztowanie za pranie pieniędzy z dopalaczy za pomocą kryptowalut

Amerykańskie władze aresztowały Romana Sterlingova, obywatela Rosji i Szwecji. Miał on być operatorem usługi mieszania bitcoinów – Bitcoin Fog.

Zgodnie z nakazem aresztowania, Sterlingowi postawiono trzy zarzuty: nielicencjonowane przekazywanie pieniędzy, pranie pieniędzy i przesyłanie pieniędzy bez licencji.

Oświadczenie złożone przez agenta specjalnego Internal Revenue Service ujawniło, że Sterlingov został zidentyfikowany dzięki analizie blockchaina. Taktyka zastosowana przez organy ścigania pozwoliła jej również “[potwierdzić], że ponad 1,2 miliona BTC … zostało wysłanych za pośrednictwem [Bitcoin Fog] od czasu uruchomienia witryny w 2011 roku”. Taka ilość monet w trakcie dokonywania transakcji była warta około 336 milionów.

Z publicznie dostępnego blockchaina, takiego jak sieć Bitcoin, można uzyskać naprawdę wiele informacji. Dzięki jego naturze, obserwatorowi łatwiej jest połączyć wiele adresów, które według niego należą do tego samego portfela, zwanych “klastrami”. Następnie może on połączyć te klastry z prawdziwą tożsamością. Jest to szczególnie proste jeśli osoba nie w pełni rozumie zasady prywatności Bitcoina.

Mieszanie Bitcoina jest jednym ze sposobów, w jaki użytkownicy mogą złamać heurystykę wielu transakcji. Praktyka ta polega na dosłownym mieszaniu własnych funduszy z funduszami innych osób z zamiarem ukrycia historii monet. I chociaż mieszanie nie wymazuje przeszłości tokenów, może zapewnić prywatność w przyszłości.

Rządy przez wieki były przyzwyczajone do kontrolowania emisji pieniądza i transakcji obywateli. Nie jest więc niespodzianką, że w tym przypadku rząd pracuje nad zamknięciem usług mieszarek. 

aresztowanie za pranie pieniędzy z dopalaczy za pomocą kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.