Spółka Nexon kupiła BTC o wartości 100 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Spółka Nexon kupiła BTC o wartości 100 mln USD

Mariusz Przepiórka
Spółka Nexon kupiła BTC o wartości 100 mln USD

W ciągu ostatniego tygodnia rynek BTC doświadczył sporych turbulencji, a jego wartość spadła poniżej 48 tys. USD. Nie powstrzymało to jednak wielkich korporacji przed przeznaczaniem swoich rezerw gotówkowych na zakup kryptowaluty. Jedną z nich był japoński gigant z branży gier, spółka Nexon, która 28 kwietnia kupiła bitcoiny o wartości około 100 mln USD.

Nexon inwestuje 100 mln USD w bitcoiny

Firma odpowiedzialna za takie gry jak MapleStory, Dungeon Fighter Online, czy Mabinogi potwierdziła, że łączna inwestycja w BTC wynosi niespełna 2% jej dostępnych rezerw gotówkowych. Co ciekawe, do zakupu dochodzi w momencie, w którym cena bitcoina zbliża się do poziomu 60 tys. USD. Pokazuje to, jak wielkim zaufaniem BTC cieszy się wśród dużych firm, które kupują go blisko rekordowych poziomów wartości. W komunikacie prasowym spółka poinformowała, że kupiła łącznie 1717 BTC w średniej cenie około 58 226 dolarów za BTC.

Nasz zakup bitcoina odzwierciedla zdyscyplinowaną strategię ochrony wartości dla akcjonariuszy i utrzymania siły nabywczej naszych aktywów gotówkowych. W obecnym środowisku gospodarczym wierzymy, że bitcoin oferuje długoterminową stabilność i płynność, utrzymując jednocześnie wartość naszej gotówki na potrzeby przyszłych inwestycji – powiedział Owen Mahoney, prezes Nexon.

Tesla upłynniła 10% własnych zasobów BTC

Zwolennicy bitcoina i liderzy branży z zadowoleniem przyjęli decyzję spółki Nexon o ulokowaniu pieniędzy w najpopularniejszej kryptowalucie. Ruch Nexon nastąpił zaledwie dzień po tym, jak Tesla ogłosiła upłynnienie 10% swoich zasobów BTC o wartości około 100 mln USD.

Ruch ten był częścią strategii Tesli, która chce udowodnić płynność BTC. Producent samochodów elektrycznych nadal posiada duże zasoby bitcoina, a dyrektor finansowy firmy Zachary Kirkhorn zapewnił, że Tesla dłiugoterminowo podchodzi do inwestycji w BTC. Upłynnienie BTC wywołało plotki, że Tesla chce podnieść wartość kryptowaluty. Elon Musk wyjaśnił, że była to decyzja firmy, a on nie sprzedał swoich prywatnych bitcoinów.

Spółka Nexon kupiła BTC o wartości 100 mln USD
reklama
reklama