SEC opóźnia decyzję w sprawie Bitcoinowego ETF VanEck | Wiadomości | CrypS.

SEC opóźnia decyzję w sprawie Bitcoinowego ETF VanEck

Redakcja
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która w marcu skierowała propozycję Bitcoin ETF VanEck do dyskusji, teraz opóźniła decyzję w tej sprawie o 45 dni.

Jak na razie to Grayscale Bitcoin Trust posiada wirtualny monopol, jeśli chodzi o instytucjonalne pieniądze, które są inwestowane pośrednio w kryptowaluty. Fundusz powierniczy Grayscale jest używany przez instytucje z różnych powodów regulacyjnych. Zamiast kupować Bitcoin bezpośrednio, kupują one akcje GBTC, które są wyceniane wyżej niż aktywo bazowe.

Zatwierdzenie Bitcoinowego ETFu zapewniłoby bardziej stabilną alternatywę dla funduszy Grayscale. Z całą pewnością przyciągnęłoby też duże ilości instytucjonalnych pieniędzy.

Ponieważ ETFy są regulowanymi ofertami tradycyjnych finansów, będą one dostępne na niezwykle popularnych platformach transakcyjnych. Mogłoby to potencjalnie spowodować ogromny wzrost popytu w średnim terminie i umożliwiłoby dostęp do rynków kryptowalut nowym inwestorom detalicznym. Zwłaszcza tym, którzy mają problemy z opanowaniem tajników cyfrowej technologii.

Wraz z możliwością uzyskania ekspozycji na Bitcoin poprzez popularne platformy handlowe, Bitcoin ETF prawdopodobnie cieszyłby się też ogromną popularnością wśród instytucji. Dlaczego? Ponieważ ramy regulacyjne i strategia podatkowa, którą rząd stosuje w przypadku ETF, są o wiele bardziej przejrzyste. Instytucje nie musiałyby się również martwić o kwestie takie jak przechowywanie, ponieważ dostawca ETF zapewniłby tę usługę.

Niestety, SEC po raz kolejny opóźnił decyzję w sprawie wniosku VanEck o kolejne 45 dni,

Historia Bitcoina z ETF-ami

Do tej pory SEC albo odrzucał, albo opóźniał wnioski o Bitcoinowy ETF. Póki co żaden z nich nie został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych. Kilka lat temu, podczas pierwszego odrzucenia, cena BTC spadła o ponad 10% do poziomu poniżej 900 dolarów.

Od tego czasu rynek kryptowalut dojrzał do znacznie większego wolumenu i względnej stabilności – kolejne odmowy zatwierdzenia ETF nie spowodowały już tak dużych spadków.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ówreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.