Dwie firmy kryptograficzne w Top100 najbardziej wpływowych firm od Time | Wiadomości | CrypS.

Dwie firmy kryptograficzne w Top100 najbardziej wpływowych firm od Time

Redaktor: Albert Czajkowski
Dwie spółki krypto w Top 100 najbardziej wpływowych firm

Magazyn Time coraz bardziej przekonuje się do kryptowalut i w najnowszym rankingu 100 najbardziej wpływowych firm 2021 roku wymienia Digital Currency Group oraz Coinbase. Opublikowana we wtorek lista Top 100 składała się z pięciu różnych kategorii – Pionierów, Liderów, Innowatorów, Tytanów i Prekursorów.

Ranking od magazynu Time

Digital Currency Group została sklasyfikowana jako “Prekursor”, obok takich firm jak Tesla, Huawei, Shopify i Clubhouse. Time zauważył w swoim rankingu, że DCG „demistyfikuje kryptowaluty dla inwestorów” za pośrednictwem swoich spółek zależnych, zarządcy aktywów Grayscale oraz portalu internetowego CoinDesk. Obecnie Grayscale zarządza aktywami o wartości około 45,5 mld USD.

Digital Currency Group w rankingu Time

Grayscale osiągnęła w ubiegłym roku znakomite wyniki, jednak włączenie DCG na listę magazynu Time może być pośrednio związane z niedawną współpracą, jaka związała się między oboma podmiotami. Czasopismo i spółka Grayscale połączyły siły w celu przygotowania serii filmów edukacyjnych poświęconych kryptowalutom. Warto również zauważyć, że magazyn Time zgodził się na przyjęcie płatności w BTC i wykazanie kryptowaluty w swoim bilansie, a pod koniec marca wystawił na aukcję swoje NFT.

Coinbase i DCG wśród gigantów biznesu

Giełda Coinbase znalazła się w kategorii “Tytanów”, obok takich gigantów jak Facebook, Alibaba, Google, Walmart i Amazon. Giełda została opisana jako „wzmacniająca wiarygodność kryptowalut” w związku z jej bezpośrednim wejściem na giełdę Nasdaq, do którego doszło 14 kwietnia 2021. Coinbase w pierwszym kwartale 2021 osiągnęło wyższe przychody niż w całym ubiegłym roku (1,8 mld USD w I kwartale 2021, w porównaniu do 1,2 mld USD w 2020 roku).

Coinbase w rankingu Time

Włączenie Coinbase i Digital Currency Group do listy 100 najbardziej wpływowych firm to kolejny krok na drodze do szerokiej akceptacji kryptowalut. Jeszcze niedawno trudno byłoby sobie wyobrazić, że taki duet znajdzie się w jednym szeregu z renomowanymi podmiotami jak Disney, BP, PayPal, Adidas, Spotify i Airbnb.

Dwie spółki krypto w Top 100 najbardziej wpływowych firmreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.