BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binance | Wiadomości | CrypS.

BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binance

Konrad Juszczyk
BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binance

Federalny Urząd Nadzoru Finansowego (BaFin) ostrzegł Binance o możliwym naruszeniu przepisów dotyczących papierów wartościowych podczas uruchamiania tokenizowanego obrotu akcjami. Nieprzestrzeganie prawa przez giełdę może skutkować grzywną w wysokości do 5 milionów euro (6 milionów dolarów) lub 3% rocznych przychodów Binance.

BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binance

Największa giełda kryptowalut pod względem obrotu, jaką jest Binance, przoduje w coraz to nowszych rozwiązaniach, które dosyć szybko po ogłoszeniu wprowadza do życia. Na początku kwietnia firma wprowadziła tokeny giełdowe będące kryptograficznymi odpowiednikami akcji różnych firm, aby wypełnić lukę między rynkiem kryptowalut a Wall Street.

Giełda wprowadziła najpierw tokenizowane akcje Tesli (TSLA) oraz Coinbase (COIN), jednak 26 kwietnia doszły akcje Microstrategy (MSTR), a 28 kwietnia akcje Apple (AAPL). Jutro (30 kwietnia) Binance zgodnie z zapowiedzią ma dodać token giełdowy giganta technologicznego Microsoft (MSFT).

pierwszy token giełdowy binance - Tesla

Dziś (29 kwietnia) niemiecki regulator finansowy powiedział, że na stronie giełdy nie ma prospektu emisyjnego dla Tesli, MicroStrategy i Coinbase naruszając art. 3 ust. 1 rozporządzenia w sprawie europejskiego prospektu emisyjnego. BaFin podkreślił, że posunięcie Binance jest sprzeczne z prawem dotyczącym papierów wartościowych Unii Europejskiej i może pociągnąć za sobą karę w wysokości do 6 milionów dolarów lub 3% ubiegłorocznego obrotu firmy.

BaFin ma podstawy, by podejrzewać, że Binance sprzedaje akcje w Niemczech w formie „tokenów akcji” bez oferowania niezbędnych prospektów. Należy pamiętać, że inwestycje w papiery wartościowe powinny być zawsze przeprowadzane wyłącznie na podstawie niezbędnych informacji. – pisze Reuters

Warto również dodać, że wydarzenie tokenów giełdowych wzbudziło zainteresowanie w europejskim ekosystemie regulacyjnym, w tym w Niemczech, a wynika to z faktu, że oferta Binance jest możliwa dzięki partnerstwu z niemiecką firmą świadczącą usługi finansowe CM-Equity, która jest licencjonowana w tym kraju.

Odpowiedź Binance na oskarżenia

Giełdy kryptowalut wchodzą do tokenizowanej przestrzeni handlu akcjami, umożliwiając swoim użytkownikom kupowanie ułamków akcji spółek notowanych na giełdzie. Binance nie jest prekursorem tej akcji, ponieważ poszedł za krokami swoich konkurentów, takich jak Bittrex Global i FTX. Ponieważ oferty tokenów giełdowych Binance podlegają kontroli organów regulacyjnych, giełda stwierdziła, że ​​spełni wszelkie wymagania, które narzucą regulatorzy rynku. W e-mailu do Bloomberga rzecznik Binance, Jessica Jung powiedziała:

Binance bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania dotyczące zgodności i zobowiązuje się do przestrzegania wymogów lokalnych organów regulacyjnych wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność. Będziemy współpracować z organami regulacyjnymi, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie mogą mieć.

BaFin przygląda się tokenom giełdowym od Binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.