MetaMask ma już 5 mln aktywnych użytkowników. 5-krotny wzrost w 6 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

MetaMask ma już 5 mln aktywnych użytkowników. 5-krotny wzrost w 6 miesięcy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
metamask inwestorzy instytucjonalni

Trwająca hossa na rynku kryptowalut pozytywnie wpłynęła na różne firmy i usługi związane z tą branżą. Zaledwie sześć miesięcy po przekroczeniu jednego miliona miesięcznych aktywnych użytkowników, popularny portfel Ethereum MetaMask osiągnął kolejny kamień milowy na poziomie pięciu milionów.

W październiku 2020 roku MetaMask – oprogramowanie portfela kryptowalut obsługujące aktywa cyfrowe oparte na Ethereum – osiągnęło milion miesięcznych aktywnych użytkowników. Od tego czasu jednak wiele się zmieniło w tym szybko rozwijającym się ekosystemie.

MetaMask niedawno wydał mobilną wersję aplikacji portfela, która przyciągnęła spore zainteresowanie. Jednak być może największy wpływ na szybki rozwój miał ogólny sentyment na rynkach kryptowalut.

Jeszcze w październiku Bitcoin był notowany nieco powyżej 10 000 dolarów, podczas gdy teraz jego wartość znacznie przekracza 50 000 dolarów. Większość alternatywnych monet odnotowała jeszcze bardziej wyraźne zyski. Sektory zdecentralizowanych finansów i niewymiennych tokenów – w dużej mierze wykorzystywane przez użytkowników MetaMask – również odnotowały paraboliczny wzrost na północ.

W konsekwencji, wydarzenia te wpłynęły na popularność samego portfela. Zgodnie z raportem ConsenSys, miesięczna baza aktywnych użytkowników MetaMask wzrosła do ponad pięciu milionów w ciągu 6 miesięcy. Dla porównania, portfel potrzebował aż roku, aby doświadczyć 4x wzrostu liczby użytkowników i osiągnąć milion.

Skąd pochodzą użytkownicy MetaMask?

ConsenSys ujawnił też, z jakich regionów pochodzi większość użytkowników MetaMask. Co ciekawe, wyniki wskazały, że “coraz więcej osób mieszkających w krajach Globalnego Południa używa kryptowalut, a wielu z nich postrzega MetaMask jako bezpieczną i godną zaufania opcję”.

Indie i Indonezja znajdują się w pierwszej piątce krajów pod względem adopcji aplikacji mobilnej. W pierwszej dziesiątce znajduje się też Wietnam i Nigeria.

W dokumencie oszacowano, że ludzie znajdujący się w tych regionach wykorzystują portfel, aby “uzyskać dodatkowy dochód lub dokonać długoterminowych inwestycji”, ponieważ “wielu nie ma dostępu do lokalnego systemu bankowego, a zatem potrzebuje alternatywnej technologii, która będzie działać jako konto oszczędnościowe.”

metamask inwestorzy instytucjonalni



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.