Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.03.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 29.03.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 29.03.2021 Podsumowanie dnia
 • Analityk Bloomberg uważa, że BTC może wzrosnąć do 400,000 USD w 2021 roku
  Starszy strateg i analityk z Bloomberg, Mike McGlone ogłosił przekształcenie Bitcoina w aktywo rezerwowe niskiego ryzyka i przewidział jego wzrost do 400,000 USD.
 • Kopanie bitcoinów za pomocą GameBoya jest możliwe
  Może to zająć kwadrylion lat, ale udowodniono, że popularna 8-bitowa przenośna konsola gier wideo GameBoy, wyprodukowana w 1989 roku przez Nintendo może kopać BTC.
 • Look Labs wprowadza pierwszy cyfrowy zapach w formie NFT
  Look Labs, założone w Berlinie studio zajmujące się współczesnym pięknem i stylem życia, wypuściło na rynek pierwszy cyfrowy zapach zakodowany w niezamiennym tokenie, czyli NFT. To kolejny dowód na to, że szaleństwo związane z cyfrową sztuką i tokenami NFT ma się coraz lepiej.
 • Visa zamierza umożliwić partnerom rozliczanie transakcji za pomocą kryptowalut
  Firma Visa, czołowy dostawca kart kredytowych uruchamia program pilotażowy, który pozwoli jej partnerom wykorzystać blockchain Ethereum (ETH) do rozliczania transakcji dokonanych w walutach fiducjarnych.
 • Weeknd wyda piosenkę jako NFT
  Kanadyjski piosenkarz Abel Makkonen Tesfaye, znany również jako Weeknd, zapowiedział piosenkę w formacie niezamiennego tokena (NFT).
 • Rząd Indii: firmy muszą informować o posiadanych kryptowalutach
  Od 1 kwietnia wszystkie firmy zarejestrowane w Indiach muszą przekazywać informacje o posiadanych kryptowalutach i transakcjach przeprowadzanych z ich użyciem.
 • Krypto SCAMy w Kanadzie odnotowały 400% wzrost
  Kanadyjska policja poinformowała, że w ciągu ostatnich czterech lat w Kanadzie nastąpił gwałtowny wzrost krypto scamów. Według Royal Canadian Mounted Police (RCMP), oszustwa powiązane z cyfrowymi aktywami wzrosły o 400% w ciągu ostatnich czterech lat.
 • Norweski miliarder zainwestował w bitcoiny
  Norweski miliarder Oystein Stray Spetalen zainwestował w BTC i największą w kraju giełdę aktywów cyfrowych tydzień po ostrym skrytykowaniu pierwszej kryptowaluty, donosi Finansavisen. 18 marca Oystein zauważył, że Bitcoin zużywa tyle samo energii elektrycznej, co cała Norwegia. Dodał, że władze powinny natychmiast zakazać „bezsensownej waluty”, ponieważ szkodzi środowisku. Następnego dnia miliarder rozmawiał z założycielami giełdy Miraiex z siedzibą w Oslo i zdał sobie sprawę, że się mylił.
 • Hester Peirce: Niektóre NFT mogą być nielegalne
  Szum wokół NFT robi się coraz głośniejszy. Dlatego też regulatorzy zaczęli zaczęli przyglądać się temu nowemu trendowi.
 • Ripple vs SEC – Kolejna telekonferencja już 6 kwietnia
  Pozew złożony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) przeciwko Ripple przybiera nowy obrót. Sędzia Sarah Netburn poprosiła obie strony o zorganizowanie telekonferencji we wtorek, 6 kwietnia 2021 roku.
 • Dragonfly Capital otwiera fundusz o wartości 225 milionów dolarów
  Firma inwestycyjna Dragonfly Capital utworzyła fundusz venture o wartości 225 milionów dolarów z Sequoia China, aby inwestować w rynek NFT i DeFi. Fundusz będzie wspierać następne pokolenie przedsiębiorców kryptowalutowych.
 • Instagramowy influencer oskarżony o Bitcoinowy scam
  Dni influencera z Instagrama, Jegara Igbara, lepiej znanego jako „Jay Manzini”, wydają się być policzone. Został on bowiem oskarżony przez amerykańskie organy ścigania o oszustwo kryptowalutowe na ponad 2,5 mln dolarów.
Podsumowanie Dnia, czyli najważniejsze newsy z branży kryptowalut z dnia 29.03.2021