Look Labs wprowadza pierwszy cyfrowy zapach w formie NFT | Wiadomości | CrypS.

Look Labs wprowadza pierwszy cyfrowy zapach w formie NFT

Mariusz Przepiórka
Look Labs wprowadza pierwszy cyfrowy zapach w formie NFT

Look Labs, założone w Berlinie studio zajmujące się współczesnym pięknem i stylem życia, wypuściło na rynek pierwszy cyfrowy zapach zakodowany w niezamiennym tokenie, czyli NFT. To kolejny dowód na to, że szaleństwo związane z cyfrową sztuką i tokenami NFT ma się coraz lepiej.

Perfumy w NFT?

Look Labs wypuściło na rynek NFT pierwszy cyfrowy zapach pod nazwą „Cyber Eau de Parfum”. Jest on odpowiednikiem perfum wprowadzonych pod koniec 2020 roku z silnym naciskiem na zrównoważony rozwój środowiska. Kolekcjonerski token NFT został zaprojektowany we współpracy z Seanem Caruso, artystą z Montrealu. Studio Look Labs wyjaśnia, że zapach fizycznej Cyber Eau de Parfum został wyodrębniony za pomocą spektroskopii w bliskiej podczerwieni i jest przedstawiony w samym dziele sztuki w postaci danych widma. Caruso stwierdził natomiast, że inspiracją w tworzeniu tokena NFT było oryginalne opakowanie fizycznego flakonu perfum.

Do stworzenia NFT zainspirowało mnie oryginalne opakowanie i flakon Cyber Eau de Parfum. Chciałem uzyskać fotorealistyczny obraz flakonu z podświetloną etykietą i danymi bliskiej podczerwieni przedstawionymi jako kolorowy spektrogram, kontrastujący z półmiskiem w stylu Gigera – powiedział Caruso.

Cyber ​​Eau de Parfum
Orginalny flakon perfum „Cyber ​​Eau de Parfum”

Do każdego NFT dołączony będzie dla zainteresowanych fizyczny odpowiednik perfum w edycji kolekcjonerskiej „Cyber ​​Eau De Parfume” z etykietą OLED, która również świeci na czerwono po naciśnięciu. Licytację na Rarible oraz najnowsze oferty możemy znaleźć na oficjalnej stronie platformy. Warto podkreślić, że na sprzedaż trafi tylko dziesięć NFT, jednak biorąc pod uwagę szał na niezamienne tokeny, możemy liczyć na kolejne „perfumy” w formie NFT.

Look Labs wprowadza pierwszy cyfrowy zapach w formie NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.