Kopanie bitcoinów za pomocą GameBoya jest możliwe | Wiadomości | CrypS.

Kopanie bitcoinów za pomocą GameBoya jest możliwe

Redaktor: Albert Czajkowski
Wydobywaj Bitcoiny na GameBoyu

Może to zająć kwadrylion lat, ale udowodniono, że popularna 8-bitowa przenośna konsola gier wideo GameBoy, wyprodukowana w 1989 roku przez Nintendo może kopać BTC.

Kopanie bitcoinów przy pomocy GameBoy’a

Entuzjaści kryptografii wykorzystali przenośną konsolę GameBoy do wydobywania największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, jaką jest Bitcoin. YouTuber stacksmashing z powodzeniem przystosował swojego starego GameBoya do wydobywania bitcoinów. Zmiana w urządzeniu nie sprawi, że zacznie ono wydobywać ogromne ilości kryptowaluty, jednak udowadnia, że ​​możesz nauczyć starego psa nowych sztuczek.

Oczywiście wydobywanie bitcoinów na GameBoyu nie jest opłacalne, ale podczas tworzenia tego nauczyłem się wielu rzeczy i na pewno świetnie się bawiłem.

Jak to działa?

Na początku entuzjaści kryptowalut użyli standardowej karty flash USB, aby załadować swoje skompilowane ROMy do GameBoya. Połączenie internetowe jest jednym z najbardziej podstawowych wymagań do wydobywania kryptowalut. Jednak ze względu na fakt, że GameBoy nie ma łączności bezprzewodowej, podręczna konsola do gier nie jest w stanie komunikować się z siecią Bitcoin bez pomocy pośrednika. Właśnie tam na ratunek przyszło Raspberry Pi Pico za kilka dolarów. YouTuber zmodyfikował również kabel Nintendo Game Link, aby służył jako autostrada do komunikacji i tym sposobem wykorzystał ważny komponent w urządzeniu, jakim jest procesor Sharp 4 MHz, aby kopać bitcoiny.

System wygenerował hash rate w wysokości 0,8 H/s i według obliczeń wydobycie jednego bitcoina zajęłoby kilka biliardów lat. Z drugiej strony urządzenia ASIC to żądne mocy potwory, podczas gdy GameBoy działa na czterech bateriach AAA.

Jeśli porównać to do nowoczesnej koparki ASIC, która osiąga prędkość około 100 terahasów na sekundę, widać, że jesteśmy prawie tak samo szybcy, tylko gorsi o współczynnik około 125 bilionów. Przy tym tempie powinno nam to zająć tylko kilka biliardów lat na wydobycie 1 Bitcoina.

Wydobywaj Bitcoiny na GameBoyu



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.