Kopanie bitcoinów za pomocą GameBoya jest możliwe | Wiadomości | CrypS.

Kopanie bitcoinów za pomocą GameBoya jest możliwe

Konrad Juszczyk
Wydobywaj Bitcoiny na GameBoyu

Może to zająć kwadrylion lat, ale udowodniono, że popularna 8-bitowa przenośna konsola gier wideo GameBoy, wyprodukowana w 1989 roku przez Nintendo może kopać BTC.

Kopanie bitcoinów przy pomocy GameBoy’a

Entuzjaści kryptografii wykorzystali przenośną konsolę GameBoy do wydobywania największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, jaką jest Bitcoin. YouTuber stacksmashing z powodzeniem przystosował swojego starego GameBoya do wydobywania bitcoinów. Zmiana w urządzeniu nie sprawi, że zacznie ono wydobywać ogromne ilości kryptowaluty, jednak udowadnia, że ​​możesz nauczyć starego psa nowych sztuczek.

Oczywiście wydobywanie bitcoinów na GameBoyu nie jest opłacalne, ale podczas tworzenia tego nauczyłem się wielu rzeczy i na pewno świetnie się bawiłem.

Jak to działa?

Na początku entuzjaści kryptowalut użyli standardowej karty flash USB, aby załadować swoje skompilowane ROMy do GameBoya. Połączenie internetowe jest jednym z najbardziej podstawowych wymagań do wydobywania kryptowalut. Jednak ze względu na fakt, że GameBoy nie ma łączności bezprzewodowej, podręczna konsola do gier nie jest w stanie komunikować się z siecią Bitcoin bez pomocy pośrednika. Właśnie tam na ratunek przyszło Raspberry Pi Pico za kilka dolarów. YouTuber zmodyfikował również kabel Nintendo Game Link, aby służył jako autostrada do komunikacji i tym sposobem wykorzystał ważny komponent w urządzeniu, jakim jest procesor Sharp 4 MHz, aby kopać bitcoiny.

System wygenerował hash rate w wysokości 0,8 H/s i według obliczeń wydobycie jednego bitcoina zajęłoby kilka biliardów lat. Z drugiej strony urządzenia ASIC to żądne mocy potwory, podczas gdy GameBoy działa na czterech bateriach AAA.

Jeśli porównać to do nowoczesnej koparki ASIC, która osiąga prędkość około 100 terahasów na sekundę, widać, że jesteśmy prawie tak samo szybcy, tylko gorsi o współczynnik około 125 bilionów. Przy tym tempie powinno nam to zająć tylko kilka biliardów lat na wydobycie 1 Bitcoina.

Wydobywaj Bitcoiny na GameBoyu
reklama
reklama