Visa zamierza umożliwić partnerom rozliczanie transakcji za pomocą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Visa zamierza umożliwić partnerom rozliczanie transakcji za pomocą kryptowalut

Mariusz Przepiórka
visa mastercard

Firma Visa, czołowy dostawca kart kredytowych uruchamia program pilotażowy, który pozwoli jej partnerom wykorzystać blockchain Ethereum (ETH) do rozliczania transakcji dokonanych w walutach fiducjarnych.

Nowość od Visa

W poniedziałkowym komunikacie Visa poinformowała, że nawiąże współpracę z platformą wymiany kryptowalut i emitentem kart Crypto.com, aby jeszcze w tym roku zaoferować system rozliczeń kryptowalutowych dla transakcji w walutach fiducjarnych. Partnerzy Visa za pośrednictwem sieci płatniczej będą mogli wymieniać USD Coin (USDC) w celu rozliczenia dokonanych transakcji.

Według Visa standardowy proces rozliczeniowy wymaga od partnerów wysyłania waluty fiducjarnej przelewem bankowym, co może zwiększać koszty i złożoność dla firm utworzonych w oparciu o waluty cyfrowe. Projekt pilotażowy ma pozwolić Crypto.com na wysyłanie USDC na adres Ethereum firmy Visa w celu rozliczenia niektórych transakcji w ramach programu kart Visa giełdy kryptowalutowej, poprzez połączenie skarbca Visa z platformą aktywów cyfrowych Anchorage.

Kryptowalutowe fintechy chcą partnerów, którzy rozumieją ich biznes i złożoność czynników związanych z walutami cyfrowymi. Dzisiejszy komunikat stanowi ważny moment w naszej zdolności do zaspokajania potrzeb fintechów zarządzających swoją działalnością w stablecoinie lub kryptowalucie – powiedział dyrektor ds. produktów w Visa Jack Forestell.

Crypto.com rozszerzy zasięg karty kryptowalutowej

Firma zaznaczyła, że zamierza udostępnić ten system firmom fintech i neobankom handlującym kryptowalutami, w tym BTC, ETH i USDC. Visa informuje też, że codziennie w rozliczanie transakcji fiducjarnych zaangażowane są miliardy dolarów.

Spółka Crypto.com ogłosiła partnerstwo z Visa na początku tego miesiąca. Giełda dołączy do sieci Visa i rozszerzy zasięg swojej kryptowalutowej karty debetowej. Spółka wskazała wówczas, że wprowadzi program pożyczek w walutach fiducjarnych, aby umożliwić posiadaczom kart wykorzystanie ich zasobów kryptowalutowych do zabezpieczenia tych pożyczek.

visa mastercardreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.