Ripple vs SEC - Kolejna telekonferencja już 6 kwietnia | Wiadomości | CrypS.

Ripple vs SEC – Kolejna telekonferencja już 6 kwietnia

Zerelik Maciej
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Pozew złożony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) przeciwko Ripple przybiera nowy obrót. Sędzia Sarah Netburn poprosiła obie strony o zorganizowanie telekonferencji we wtorek, 6 kwietnia 2021 roku.

Wcześniej w tym miesiącu prawnicy reprezentujący dyrektorów Ripple, Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena, wezwali sędzinę Netburn do nakazania SEC przedstawienia dokumentów związanych z pozwem regulatora przeciwko blockchainowej firmie.

Prawnik Ripple twierdzi, że SEC nie dostarczył „ani jednego dokumentu dotyczącego Bitcoina lub Ethereum – dwóch wirtualnych walut, które są ściśle analogiczne do XRP”. To uzasadnia, dlaczego regulator nie uważa tych dwóch aktywów za papiery wartościowej.

Ponadto wniosek zarzuca również, że SEC nie przedstawił dokumentów, które odnoszą się do statusu prawnego XRP. Prawnicy domagają się „wszelkich dokumentów od dziesięciu z dziewiętnastu depozytariuszy, których zaproponowali pozwani”.

Po wydaniu postanowienia przez sędziego, społeczność Ripple wydaje się przyjmować je z pozytywnym nastawieniem. Społeczność wierzy, że ten ruch rozegra się na korzyść firmy.

Jak informowaliśmy wcześniej, SEC wysłał wezwania do sześciu banków, aby uzyskać informacje finansowe o współzałożycielu Ripple Christianie Larsenie i dyrektorze generalnym Bradleyu Garlinghouse. Dyrektorzy poprosili jednak sąd o zablokowanie dostępu do ich osobistych danych. Twierdzą oni, że żądanie szczegółów dotyczących ich osobistych finansów jest naruszeniem prywatności. Zwłaszcza, że nie było żadnych zarzutów, jakoby ich osobiste finanse były mieszane z funduszami firmy.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama