Ripple vs SEC - Kolejna telekonferencja już 6 kwietnia | Wiadomości | CrypS.

Ripple vs SEC – Kolejna telekonferencja już 6 kwietnia

Redakcja
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Pozew złożony przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC) przeciwko Ripple przybiera nowy obrót. Sędzia Sarah Netburn poprosiła obie strony o zorganizowanie telekonferencji we wtorek, 6 kwietnia 2021 roku.

Wcześniej w tym miesiącu prawnicy reprezentujący dyrektorów Ripple, Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena, wezwali sędzinę Netburn do nakazania SEC przedstawienia dokumentów związanych z pozwem regulatora przeciwko blockchainowej firmie.

Prawnik Ripple twierdzi, że SEC nie dostarczył “ani jednego dokumentu dotyczącego Bitcoina lub Ethereum – dwóch wirtualnych walut, które są ściśle analogiczne do XRP”. To uzasadnia, dlaczego regulator nie uważa tych dwóch aktywów za papiery wartościowej.

Ponadto wniosek zarzuca również, że SEC nie przedstawił dokumentów, które odnoszą się do statusu prawnego XRP. Prawnicy domagają się “wszelkich dokumentów od dziesięciu z dziewiętnastu depozytariuszy, których zaproponowali pozwani”.

Po wydaniu postanowienia przez sędziego, społeczność Ripple wydaje się przyjmować je z pozytywnym nastawieniem. Społeczność wierzy, że ten ruch rozegra się na korzyść firmy.

Jak informowaliśmy wcześniej, SEC wysłał wezwania do sześciu banków, aby uzyskać informacje finansowe o współzałożycielu Ripple Christianie Larsenie i dyrektorze generalnym Bradleyu Garlinghouse. Dyrektorzy poprosili jednak sąd o zablokowanie dostępu do ich osobistych danych. Twierdzą oni, że żądanie szczegółów dotyczących ich osobistych finansów jest naruszeniem prywatności. Zwłaszcza, że nie było żadnych zarzutów, jakoby ich osobiste finanse były mieszane z funduszami firmy.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.