Krypto SCAMy w Kanadzie odnotowały 400% wzrost | Wiadomości | CrypS.

Krypto SCAMy w Kanadzie odnotowały 400% wzrost

Zerelik Maciej
flaga kanady

Kanadyjska policja poinformowała, że w ciągu ostatnich czterech lat w Kanadzie nastąpił gwałtowny wzrost krypto scamów. Według Royal Canadian Mounted Police (RCMP), oszustwa powiązane z cyfrowymi aktywami wzrosły o 400% w ciągu ostatnich czterech lat.

Kanadyjski przemysł cyfrowych walut w ostatnich latach zaczął gwałtownie rozkwitać. Pomimo upadku giełdy QuadrigaCX w kontrowersyjnych okolicznościach, Kanadyjczycy nadal adoptują cyfrowe waluty. Z niektórych badań wynika nawet, że trzech na czterech Kanadyjczyków wie, czym jest Bitcoin.

Wraz ze wzrostem adopcji kryptowalut nastąpił też niestety wzrost oszustw z nimi związanych. Kris Clark, oficer RCMP zajmujący się przestępczością zorganizowaną, powiedział lokalnemu outletowi Global News:

Oszustwa kryptowalutowe dramatycznie rosną w Kanadzie. Różnica między 2017 a 2020 rokiem jest ogromna. W pierwszych ośmiu miesiącach 2020 roku Kanadyjczycy stracili prawie 8,7 miliona dolarów przez same oszustwa związane z walutami cyfrowymi.

Policja twierdzi, że oszuści zazwyczaj stosują podobne taktyki, niezależnie od metody użytej do faktycznego przekazania środków:

Często wywierają presję na cel, grożą wymuszeniem lub przemocą, aby skłonić go do szybkiej zapłaty. Często identyfikują się jako urzędnik państwowy lub funkcjonariusz policji. W ten sposób zwiększają poziom zagrożenia, jeśli cel nie podejmie natychmiastowych działań w celu zapłaty.

RCMP radzi, aby chronić się przed oszustwami, nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, nie bój się powiedzieć „nie” i sprawdź, czy organizacja lub osoba, z którą masz do czynienia, jest legalna, zanim podejmiesz jakiekolwiek działania.

flaga kanady
reklama
reklama