Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 27.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 27.09.2021
 • Netflix wyemituje dokument o skandalu QuadrigaCX
  W przyszłym roku Netflix wypuści na rynek nowy dokument o skandalu związanym z QuadrigaCX. Film nazwany „Trust No One: The Hunt For The Crypto King”, opowie historię Gerarda Cottena, założyciela kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej, który zmarł podczas podróży do Indii w 2018 roku i zabrał do grobu 250 milionów dolarów w funduszach klientów.
 • Binance i Huobi przestają przyjmować użytkowników z Chin
  Jedne z największych giełd kryptowalut — Binance i Huobi przestają obsługiwać nowych użytkowników z Chin kontynentalnych, przy czym Huobi ogłosiło, że do końca roku zamknie wszystkie konta użytkowników z Chin.
 • Tracisz na rynku krypto? Może czas nabyć chomika
  Chomik handlujący kryptowalutami na Twitchu znany jako Mr.Goxx posiada specjalną klatkę, z której dokonuje transakcji na rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich 3 miesięcy wartość porfela gryzonia wzrosła o 30%, to lepszy wnik niż fundusz Warrena Buffeta Berkshire Hathaway (spadek 2%), czy sam Bitcoin (wzrost około 20%).
 • Deweloper Ethereum oskarżony o współpracę z Koreą Północną przyznaje się do winy
  Były badacz Fundacji Ethereum, Virgil Griffith, przyznał się do spisku mającego na celu naruszenie Ustawy o międzynarodowych nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych. Poinformował o tym dziennikarz Ethan Lu, który był obecny na rozprawie sądowej. W ramach umowy grozi mu od 63 do 78 miesięcy więzienia – sąd powinien wydać wyrok 13 stycznia 2022 roku.
 • Społeczność Wall Street Bets tworzy nowy kryptowalutowy subreddit
  Moderatorzy społeczności reddita /r/WallStreetBets postanowili utworzyć kolejny subreddit poświęcony kryptowalutom.
 • Cardano zapowiada dAppStore dla certyfikowanych aplikacji DeFi
  Input Output (IOHK), firma deweloperska stojąca za Cardano, ogłosiła powstanie sklepu dla zdecentralizowanych aplikacji zbudowanych w sieci, zwanego Plutus dAppStore. Deweloperzy będą mogli w nim zamieszczać swoje dAppy zbudowane na Cardano.
 • Indonezja nie zakaże kryptowalut tak jak Chiny – twierdzi minister
  Według przedstawiciela rządu, władze w Indonezji nie zamierzają podążać za przykładem Chin, nakładając całkowity zakaz na kryptowaluty. Kraj ograniczy się jedynie do zapewnienia, że nie są one wykorzystywane w nielegalnej działalności.
 • Inwestorzy po oświadczeniu PBOC zaczęli sprzedawać tokeny chińskich giełd Huobi i OKEx
  Chiny wydały oświadczenie, w którym po raz kolejny potwierdziły swoje wrogie stanowisko wobec kryptowalut. Tuż po opublikowaniu informacji, tokeny użytkowe chińskich giełd kryptowalut Huobi i OKEx odnotowały gwałtowne spadki.
 • Alibaba zabroni sprzedaży koparek kryptowalut
  Od 8 października chiński gigant e-commerce Alibaba zabroni sprzedaży sprzętu do kopania kryptowalut na swojej platformie. W swojej decyzji firma odniosła się do wysiłków regulatorów w Chinach.
 • Kapitalizacja rynkowa USDC osiąga 30 mld USD
  Na dzień dzisiejszy kapitalizacja wszystkich stablecoinów to 129,3 miliardów dolarów. Liczba ta stanowi 6,54% całej branży kryptowalut. Drugi co do wielkości stablecoin pod względem wartości rynkowej, USDC, w ciągu 125 dni wzrósł o kolejne 10 mld USD.
 • Cardano nawiązało partnerstwo z Chainlink i innymi firmami
  Zgodnie z ogłoszeniem, partnerstwo pozwoli Cardano zintegrować wyrocznie Chainlink, aby wspierać programistów, którzy przygotowują się do budowy smart kontraktów dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 27.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.