Binance i Huobi przestają przyjmować użytkowników z Chin | Wiadomości | CrypS.

Binance i Huobi przestają przyjmować użytkowników z Chin

Konrad Juszczyk
Binance i Huobi przestają przyjmować użytkowników z Chin

Jedne z największych giełd kryptowalut — Binance i Huobi przestają obsługiwać nowych użytkowników z Chin kontynentalnych, przy czym Huobi ogłosiło, że do końca roku zamknie wszystkie konta użytkowników z Chin.

Blokady dla chińskich użytkowników

Bank Ludowy Chin (PBOC) powiedział w piątek, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami będą uważane za nielegalną działalność finansową. Orzeczenie chińskiego banku centralnego dotyczy tylko Chin kontynentalnych, przy czym prawo ogranicza również możliwość prowadzenia zagranicznych giełd kryptograficznych na chińskiej ziemi lub przyjmowania klientów z Chin.

Odpowiedź giełd kryptowalut

Operatorzy giełd Huobi i Binance przestali pozwalać nowym handlowcom z Chin kontynentalnych na rejestrację nowych kont, po ogłoszeniu PBOC. Zgodnie z informacjami mieszkańcy Hongkongu nadal mogą tworzyć konta na obu platformach.

W wywiadzie dla Bloomberga rzecznik Binance zauważył, że firma nie prowadzi już działalności w Chinach i blokuje odpowiednie adresy IP oraz nie pozwala użytkownikom używać chińskich numerów telefonów do rejestracji.

Binance bardzo poważnie traktuje swoje zobowiązania dotyczące zgodności i zobowiązuje się do przestrzegania lokalnych przepisów wszędzie tam, gdzie prowadzimy działalność. – powiedział rzecznik.

Huobi ogłosiło z kolei na swojej stronie internetowej, że do końca 2021 roku zawiesi wszystkie konta użytkowników z Chin. Token Huobi spadł w piątek o 15% w ciągu godziny po upublicznieniu wiadomości przez giełdę, zwiększając stratę do ponad 27% w ciągu 24 godzin.

Binance i Huobi przestają przyjmować użytkowników z Chinreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.