Cardano nawiązało partnerstwo z Chainlinkiem i innymi firmami | Wiadomości | CrypS.

Cardano nawiązało partnerstwo z Chainlinkiem i innymi firmami

Redakcja
cardano ada smart kontrakty

InputOutput (IOKH), firma technologiczna stojąca za projektem Cardano, ogłosiła podczas Cardano Summit 2021 współpracę ze zdecentralizowaną siecią wyroczni Chainlink.

Ogromny szacunek dla Cardano

Zgodnie z ogłoszeniem, partnerstwo pozwoli Cardano zintegrować wyrocznie Chainlink, aby wspierać programistów, którzy przygotowują się do budowy smart kontraktów dla zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi).

Przypomnijmy, że Cardano po raz pierwszy stało się kompatybilne z smart kontraktami po aktualizacji sieci Alonzo, która weszła w życie 12 września 2021 roku.

Komentując partnerstwo, Niki Ariyasinghe, szef działu blockchainowych partnerstw w Chainlink Labs, stwierdził, że sieć wyroczni ma „ogromny szacunek dla ekosystemu Cardano, zwłaszcza dla zespołu technicznego stojącego za projektem”.

Idealne wyczucie czasu

Ariyasinghe uważa, że współpraca odbywa się w idealnym momencie. Szczególnie, że smart kontrakty dopiero wchodzą do Cardano, a Chainlink pomaga ułatwić transfer danych odpornych na manipulacje ze źródeł off-chain do smart kontraktów on-chain.

Wiele z tego sprowadza się do czasu. Cardano oczywiście miało długi okres, w którym miało różne aktualizacje, a najnowszą jest Alonzo – naprawdę umożliwiająca smart kontrakty. Więc dla nas to jest naprawdę jak właściwy czas, aby zaangażować się w ekosystem Cardano.

Dodał, że integracja może pozwolić na zablokowanie setek miliardów dolarów wartości w protokole Cardano, zwłaszcza w sektorze DeFi.

Cardano ujawnia także inne partnerstwa

Pierwszy dzień trwającego szczytu zaowocował kilkoma ogłoszeniami i strategicznymi umowami między Cardano a innymi podmiotami.

Charles Hoskinson ogłosił również, że projekt połączył siły z usługami telekomunikacyjnymi DISH. Celem partnerstwa jest zwiększenie adopcji blockchaina, przy jednoczesnym przekształceniu całego modelu branży telekomunikacyjnej.

Ponadto, z blockchaina Cardano skorzysta też globalna firma Veritree, zajmująca się weryfikacją rekultywacji gruntów i sadzenia drzew. Za jego pomocą będzie ona rejestrować swoje dane.

Pozostałe firmy, które rozpoczną współpracę z firmą Charlesa Hoskinsona to: wiodąca platforma esportowa i gamingowa Rival, fundusz UBX oraz rozwiązanie finansowe AID:tech.

cardano ada smart kontraktyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.