Inwestorzy po oświadczeniu PBOC zaczęli sprzedawać tokeny chińskich giełd Huobi i OKEx | Wiadomości | CrypS.

Inwestorzy po oświadczeniu PBOC zaczęli sprzedawać tokeny chińskich giełd Huobi i OKEx

Redakcja
chiny traktują btc jako cyfrowy towar

Wczoraj Chiny wydały oświadczenie, w którym po raz kolejny potwierdziły swoje wrogie stanowisko wobec kryptowalut. Tuż po opublikowaniu informacji, tokeny użytkowe chińskich giełd kryptowalut Huobi i OKEx odnotowały gwałtowne spadki.

Chiny wstrząsają rynkiem kryptowalut

Jak informowaliśmy wczoraj, Ludowy Bank Chin (PBOC) zaostrzył swoje stanowisko wobec kryptowalut, po raz kolejny wywołując ogromny FUD wśród inwestorów.

W ciągu ostatniej doby, z rynku wyparowały miliardy dolarów. Nagła wyprzedaż spowodowała likwidację długich i krótkich pozycji o wartości prawie 450 milionów dolarów. W wyniku krachu ucierpiało niemal każde cyfrowe aktywo. Nawet stablecoiny USDT i USDC spadły na krótko o około 0,20%.

W wyniku agresji Państwa Środka wobec kryptowalut, najbardziej ucierpiały jednak tokeny chińskich giełd – Huobi i OKEx. Ich wycena rynkowa spadła o ponad 22% w ciągu kilku minut i obecnie znajdują się na bardzo słabych wsparciach.

HT i OKB spadają w tym samym czasie

Jeżeli chodzi o Huobi Token, ostatnia wyprzedaż zepchnęła cenę poniżej silnego oporu na poziomie 11,30 USD. Teraz ostatnia linia obrony dla byków znajduje się przy cenie 9,60 USD.

Zamknięcie świecy powyżej tego poziomu wsparcia może rozładować część presji sprzedaży, prowadząc do odbicia w kierunku 11,30 USD. Jeśli jednak niedźwiedziom uda się przejąć kontrolę nad HT, wywołując zamknięcie poniżej 9,60 USD, wtedy nieuchronny wydaje się być spadek do 7,40 USD.

huobi token

OKB również obsunął się poniżej istotnego wsparcia na poziome 15.42 USD. Teraz ten token użytkowy nie ma pod sobą żadnych barier, które mogą powstrzymać go przed spadkiem w kierunku 12,80 dolara.

Biorąc pod uwagę brak wsparcia w przypadku OKB, musi on nadal handlować powyżej 12,80 USD, aby mogło nastąpić odbicie do 15.42 dolarów. Niepowodzenie w utrzymaniu się powyżej tego kluczowego poziomu wsparcia może wywołać panikę wśród traderów, zachęcając ich do sprzedaży. W takich okolicznościach OKB może spaść nawet do 9,50 USD.

okex token

Chociaż niektórzy analitycy uważają, że rynek zamortyzuje ostatnie spadki, ważne jest, aby uważnie obserwować wspomniane wcześniej poziomy wsparcia. Dzienne zamknięcie poniżej 9,60 dla HT i 12,8 dla OKB może spowodować bowiem silną korektę.

Powyższy tekst nie jest poradą inwestycyjną.

chiny traktują btc jako cyfrowy towarreklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.