Cardano zapowiada dAppStore dla certyfikowanych aplikacji DeFi | Wiadomości | CrypS.

Cardano zapowiada dAppStore dla certyfikowanych aplikacji DeFi

Zerelik Maciej
cardano

Input Output (IOHK), firma deweloperska stojąca za Cardano, ogłosiła powstanie sklepu dla zdecentralizowanych aplikacji zbudowanych w sieci, zwanego Plutus dAppStore. Deweloperzy będą mogli w nim zamieszczać swoje dAppy zbudowane na Cardano.

Cardano ujawniło, że buduje sklep dla certyfikowanych zdecentralizowanych aplikacji. W środowym wpisie na blogu, IOHK opublikował zapowiedź swojego nowego „zintegrowanego podejścia” do rozwoju ekosystemu Cardano. Głównym elementem ogłoszenia jest zbliżające się uruchomienie Plutus dAppStore – sklepu, w którym deweloperzy będą mogli umieszczać swoje zdecentralizowane aplikacje działające na Cardano.

Według Shruti Appiah, dyrektora ds. produktu i smart kontraktów w Cardano, dAppStore rozwiązuje dwie bariery wejścia na rynek. Pierwszą z nich jest to, że obecnie nie istnieje żaden proces wyszukiwania dAppów działających w sieci. Drugą jest to, że żadna sieć nie posiada skonsolidowanego podglądu wszystkich dAppów dostępnych w ekosystemie dla użytkowników końcowych.

Plutus dAppStore pozwoli użytkownikom Cardano na zapoznanie się z całym ekosystemem dAppów działających na protokole poprzez jedną stronę internetową.

Oprócz dAppStore, IOHK uruchomi również oficjalny program certyfikacji dla zdecentralizowanych aplikacji firm trzecich. Jego celem jest zapewnienie użytkownikom pewności co do integralności dAppów. Będzie to możliwe dzięki automatycznej kontroli logiki, ręcznemu audytowi smart kontraktów i formalnej weryfikacji. Według Appiah:

dAppStore zapewni zdemokratyzowane środowisko dla deweloperów, aby publikować swoje dAppy bez narażania się na cenzurę. Oznacza to, że w sklepie będą notowane zarówno certyfikowane, jak i niecertyfikowane aplikacje. Strona nie zamierza działać jako stróż, ale raczej zapewni platformę do przejrzystej oceny użytkowników.

cardano
reklama
reklama