Kapitalizacja rynkowa USDC osiąga 30 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa USDC osiąga 30 mld USD

Zerelik Maciej
usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw

Na dzień dzisiejszy kapitalizacja wszystkich stablecoinów to 129,3 miliardów dolarów. Liczba ta stanowi 6,54% całej branży kryptowalut. Drugi co do wielkości stablecoin pod względem wartości rynkowej, USDC, w ciągu 125 dni wzrósł o kolejne 10 mld USD.

Kapitalizacja rynkowa USDT wynosi obecnie ok. 70 mld USD. Podaż największego stablecoina wzrosła o 1500% w ciągu pięciu lat. Z kolei zdecentralizowana stabilna moneta DAI emitowana przez projekt Makerdao zyskała ponad 800% w ciągu 12 miesięcy i dziś łączna wartość wszystkich istniejących DAI wynosi 6 miliardów dolarów.

Drugi co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, USD Coin (USDC) również rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. W ciągu zaledwie czterech miesięcy jego market cap wzrósł do 30,9 miliardów dolarów.

usdc wykres kapitalizacja rynkowa

USDC jest emitowany przez konsorcjum Centre, które jest prowadzone przez Circle Financial. Członkiem tej organizacji jest również Coinbase.

W dniu 23 maja 2021 roku wycena rynkowa USDC wynosiła około 20 miliardów dolarów. Cztery miesiące później liczba ta wzrosła o kolejne 10 mld. Oznacza to ok. 54% przyrost w ciągu 4 miesięcy.

USDC już od dłuższego czasu jest popularnym stablecoinem. Ludzie wykorzystują go do zabezpieczania się przed zmiennością, w zdecentralizowanych aplikacjach i nie tylko. W momencie pisania tego tekstu, gospodarka kryptowalut jest warta 1,97 biliona dolarów. USDC stanowi więc 1,56% całego rynku .

usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw
reklama
reklama