Kapitalizacja rynkowa USDC osiąga 30 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Kapitalizacja rynkowa USDC osiąga 30 mld USD

Maciej Żerelik
usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerw

Na dzień dzisiejszy kapitalizacja wszystkich stablecoinów to 129,3 miliardów dolarów. Liczba ta stanowi 6,54% całej branży kryptowalut. Drugi co do wielkości stablecoin pod względem wartości rynkowej, USDC, w ciągu 125 dni wzrósł o kolejne 10 mld USD.

Kapitalizacja rynkowa USDT wynosi obecnie ok. 70 mld USD. Podaż największego stablecoina wzrosła o 1500% w ciągu pięciu lat. Z kolei zdecentralizowana stabilna moneta DAI emitowana przez projekt Makerdao zyskała ponad 800% w ciągu 12 miesięcy i dziś łączna wartość wszystkich istniejących DAI wynosi 6 miliardów dolarów.

Drugi co do wielkości stablecoin pod względem kapitalizacji rynkowej, USD Coin (USDC) również rozwija się w niesamowicie szybkim tempie. W ciągu zaledwie czterech miesięcy jego market cap wzrósł do 30,9 miliardów dolarów.

usdc wykres kapitalizacja rynkowa

USDC jest emitowany przez konsorcjum Centre, które jest prowadzone przez Circle Financial. Członkiem tej organizacji jest również Coinbase.

W dniu 23 maja 2021 roku wycena rynkowa USDC wynosiła około 20 miliardów dolarów. Cztery miesiące później liczba ta wzrosła o kolejne 10 mld. Oznacza to ok. 54% przyrost w ciągu 4 miesięcy.

USDC już od dłuższego czasu jest popularnym stablecoinem. Ludzie wykorzystują go do zabezpieczania się przed zmiennością, w zdecentralizowanych aplikacjach i nie tylko. W momencie pisania tego tekstu, gospodarka kryptowalut jest warta 1,97 biliona dolarów. USDC stanowi więc 1,56% całego rynku .

usdc rezygnuje z adytów na temat swoich rezerwreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.