Indonezja nie zakaże kryptowalut tak jak Chiny - twierdzi minister | Wiadomości | CrypS.

Indonezja nie zakaże kryptowalut tak jak Chiny – twierdzi minister

Redakcja
indonezja podatki kryptowaluty

Według przedstawiciela rządu, władze w Indonezji nie zamierzają podążać za przykładem Chin, nakładając całkowity zakaz na kryptowaluty. Kraj ograniczy się jedynie do zapewnienia, że nie są one wykorzystywane w nielegalnej działalności.

Indonezja zaostrzy przepisy ale nie wprowadzi zakazów

Minister handlu Indonezji – Muhammad Luthfi ogłosił, że rząd azjatyckiego kraju nie pójdzie w ślady Chin. Oznacza to, że nie wprowadzi tak jak Państwo Środka pełnego zakazu wszelkich krypto transakcji. Powiedział jednak, że rząd bada, jak sprawić, by były one mniej podatne na wykorzystanie w nielegalnych działaniach. Cytowany przez Berita Satu i Jakarta Globe, Luthfi stwierdził:

Nie zabraniamy tego, ale będziemy zaostrzać przepisy.

Kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum i Dogecoin są obecnie traktowane w Indonezji jako aktywa i towary. Ich prawny status pozwala mieszkańcom na handel. Niedozwolone jest jednak używanie ich jako środka płatniczego.

Krypto w Indonezji kwitnie

Według raportów, w ciągu ostatniego półtora roku w handel kryptowalutami w Indonezji przeżywał rozkwit. Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2021 roku, transakcje na 13 krajowych giełdach autoryzowanych przez Futures Exchange Supervisory Board wzrosły o 40%. Jak pokazują dane, w 2020 roku wolumen transakcji osiągnął 65 trylionów rupii (4,5 miliarda dolarów.

indonezja - kryptowaluty

Rośnie też liczba Indonezyjczyków zaangażowanych w handel. W maju przekroczyła ona 6,5 mln osób. Jeszcze na koniec ubiegłego roku było to zaledwie 4 mln. Giełda Luno Indonesia wyraziła przekonanie, że w najbliższym czasie może podwoić lub nawet potroić swoją bazę klientów.

Wzrost jest dziś karkołomny … Kryptowaluty przeżywają boom.

– powiedział w środę menedżer platformy Jay Jayawijayaningtiyas.

indonezja podatki kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.