Społeczność Wall Street Bets tworzy nowy kryptowalutowy subreddit | Wiadomości | CrypS.

Społeczność Wall Street Bets tworzy nowy kryptowalutowy subreddit

Zerelik Maciej
Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap

Moderatorzy społeczności reddita /r/WallStreetBets postanowili utworzyć kolejny subreddit poświęcony kryptowalutom.

Zgodnie z ogłoszeniem opublikowanym w środę, nowy subreddit nosi nazwę /r/WallStreetBetsCrypto i będzie prowadzony przez tych samych moderatorów, w tym samym formacie.

Chociaż /r/WallStreetBets pozwala członkom dyskutować o większości rodzajów inwestycji, dyskusje o kryptowalutach są zasadniczo zabronione. Według moderatora o nicku bawse1, zmiana zasad była rozważana od kwietnia. Zmiany nie zostały jednak wdrożone ze względu na obawy dotyczące tego, że krypto tematy całkowicie przejęłyby forum.

Zawsze trzymaliśmy kryptowaluty poza /r/wallstreetbets, ponieważ to po prostu nie jest to, o co chodzi w tej społeczności.

Później znalazł on sposób, aby „pozwolić na przynajmniej kilka dyskusji”, zezwalając tylko na rozmowy o Bitcoinie, Ethereum i Dogecoinie. Polityka ta została wprowadzona w kwietniu i była kilkukrotnie odwoływana.

WallStreetBets nadal budzi kontrowersje

Społeczność WallStreetBets zyskała rozgłos na początku tego roku, gdy jej członkowie masowo shortowali akcje Gamestop (GME) za pośrednictwem aplikacji handlowej Robinhood. Incydent ten doprowadził platformę do chwilowego zawieszenia handlu. Później w sprawę zaangażował się rząd Stanów Zjednoczonych, który przeprowadził przesłuchanie, w którym uczestniczyli dyrektorzy generalni zarówno Reddit, jak i Robinhood.

Styczniowy wzrost Dogecoina był również powiązany z /r/WallStreetBets. Chociaż dyskusja na temat DOGE nie odbywała się na subreddicie, za masowe inwestycje w aktywo był odpowiedzialny użytkownik Twittera powiązany z grupą.

Nowy subreddit skoncentrowany na kryptowalutach prawdopodobnie nie będzie miał w najbliższym czasie tak dużego wpływu jak jego macierzysta grupa. Podczas gdy /r/WallStreetBets ma 10,8 miliona członków, /r/WallStreetBetsCrypto posiada ich zaledwie 13 800.

Wcześniejszy, niepowiązany z WallStreetBets subreddit o nazwie /r/cryptosteetbets przyciągnął do tej pory 30 000 użytkowników.

Nowa kryptowaluta WallStreetBets (WSB) na szczycie CoinMarketCap
reklama
reklama