Netflix wyemituje dokument o skandalu QuadrigaCX | Wiadomości | CrypS.

Netflix wyemituje dokument o skandalu QuadrigaCX

Redakcja
netflix quadrigacx

W przyszłym roku Netflix wypuści na rynek nowy dokument o skandalu związanym z QuadrigaCX. Film nazwany “Trust No One: The Hunt For The Crypto King”, opowie historię Gerarda Cottena, założyciela kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej, który zmarł podczas podróży do Indii w 2018 roku i zabrał do grobu 250 milionów dolarów w funduszach klientów.

Według ogłoszenia Netflixa, dokument opowie historię inwestorów, którzy zamienili się w śledczych i próbują rozszyfrować podejrzaną śmierć Gerry’ego Cottena.

Spekulacje dot. śmierci Cottena

Niektórzy uważali, że Cotten w rzeczywistości nie umarł, lecz zamiast tego sfingował swoją śmierć i uciekł z funduszami klientów. W grudniu 2019 r. prawnicy reprezentujący klientów zażądali nawet, aby kanadyjska policja odkopała jego grób i sprawdziła czy faktycznie leżą tam jego zwłoki.

Władze odrzuciły tą prośbę, a dziś ludzie akceptują już, że Cotten naprawdę umarł na chorobę Crohna. Nie zabrał on jednak do grobu funduszy klientów.

Według wyników analiz przeprowadzonych przez Ernst & Young, Cotten na długo przed śmiercią wyprowadzał fundusze z QuadrigaCX i wydawał je na luksusowe przedmioty, takie jak samochody, samoloty i jachty. Aby tego dokonać, tworzył on konta na QuadrigaCX, a następnie kupował kryptowaluty swoich klientów za fałszywe kanadyjskie dolary.

Praca dochodzeniowa Amy Castor opisała szczegółowo, w jaki sposób Cotten od lat dokonywał oszustw. Jeszcze kilka lat przed powstaniem kryptowalut, był on już umoczony po łokcie w schematach Ponziego, w tym jednym, który został później zamknięty przez FBI.

Nowy dokument Netflix jest reżyserowany przez nominowanego do nagrody BAFTA dokumentalistę Luke’a Sewella. Jego producentem jest brytyjska firma Minnow Films, która odpowiadała też za takie tytuły jak: “My Granny the Escort”, “Dogging Tales” i “When Harry Lost Hogwarts”.

netflix quadrigacxreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.