Netflix wyemituje dokument o skandalu QuadrigaCX | Wiadomości | CrypS.

Netflix wyemituje dokument o skandalu QuadrigaCX

Zerelik Maciej
netflix quadrigacx

W przyszłym roku Netflix wypuści na rynek nowy dokument o skandalu związanym z QuadrigaCX. Film nazwany „Trust No One: The Hunt For The Crypto King”, opowie historię Gerarda Cottena, założyciela kanadyjskiej giełdy kryptowalutowej, który zmarł podczas podróży do Indii w 2018 roku i zabrał do grobu 250 milionów dolarów w funduszach klientów.

Według ogłoszenia Netflixa, dokument opowie historię inwestorów, którzy zamienili się w śledczych i próbują rozszyfrować podejrzaną śmierć Gerry’ego Cottena.

Spekulacje dot. śmierci Cottena

Niektórzy uważali, że Cotten w rzeczywistości nie umarł, lecz zamiast tego sfingował swoją śmierć i uciekł z funduszami klientów. W grudniu 2019 r. prawnicy reprezentujący klientów zażądali nawet, aby kanadyjska policja odkopała jego grób i sprawdziła czy faktycznie leżą tam jego zwłoki.

Władze odrzuciły tą prośbę, a dziś ludzie akceptują już, że Cotten naprawdę umarł na chorobę Crohna. Nie zabrał on jednak do grobu funduszy klientów.

Według wyników analiz przeprowadzonych przez Ernst & Young, Cotten na długo przed śmiercią wyprowadzał fundusze z QuadrigaCX i wydawał je na luksusowe przedmioty, takie jak samochody, samoloty i jachty. Aby tego dokonać, tworzył on konta na QuadrigaCX, a następnie kupował kryptowaluty swoich klientów za fałszywe kanadyjskie dolary.

Praca dochodzeniowa Amy Castor opisała szczegółowo, w jaki sposób Cotten od lat dokonywał oszustw. Jeszcze kilka lat przed powstaniem kryptowalut, był on już umoczony po łokcie w schematach Ponziego, w tym jednym, który został później zamknięty przez FBI.

Nowy dokument Netflix jest reżyserowany przez nominowanego do nagrody BAFTA dokumentalistę Luke’a Sewella. Jego producentem jest brytyjska firma Minnow Films, która odpowiadała też za takie tytuły jak: „My Granny the Escort”, „Dogging Tales” i „When Harry Lost Hogwarts”.

netflix quadrigacx
reklama
reklama