Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 23.08.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 23.08.2021
 • Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETH
  Visa ogłosiła 23 sierpnia, że ​​wydała 49,5 ETH na zakup NFT – CryptoPunk #7610. W ten sposób amerykański behemot zademonstrował swoje wsparcie dla branży kryptowalut.
 • Szwedzki rząd oddaje 1,5 miliona dolarów w BTC skazanemu dilerowi narkotyków
  Szwedzki rząd znalazł się w sytuacji, w której musi wypłacić BTC o wartości około 1,5 miliona dolarów skazanemu – a następnie osadzonemu w więzieniu – dilerowi narkotyków.
 • Bitcoin przebija 50 000 USD. Jest to najwyższa cena od 15 tygodni
  Po pięciu zielonych świecach tygodniowych z rzędu, cena Bitcoina w końcu przebiła psychologiczną barierę 50 tysięcy dolarów. Dowiedz się jakie mogą być potencjalne dalsze ruchy cyfrowego złota.
 • Ilość utraconych bitcoinów jest bliska 34% obecnej podaży
  Ilość długoterminowych posiadaczy BTC lub potencjalnie utraconych bitcoinów osiągnęła 33,96%. Łączna kwota to 7 131 084 bitcoinów przechowywanych w tych portfelach.
 • 37% inwestorów w USA nie zamierza pozbywać się kryptowalut
  Według najnowszych badań amerykańscy inwestorzy kryptowalutowi przeznaczyli średnio 1707 USD na tego typu aktywa. 37% z nich przyznało, że nie ruszyłoby tych środków nawet w przypadku konieczności pokrycia niezbędnego rachunku lub ważnej płatności.
 • Hacker Poly Network zwrócił pozostałe 141 milionów dolarów
  Organizator ataku na chiński protokół internetowy Poly Network dostarczył klucz do portfela multisig i zwrócił pozostałe 141 milionów dolarów ze skradzionych środków. Atakujący powiedział również, że zwrócił nagrodę przesłaną wcześniej przez zespół Poly Network w wysokości 160 ETH. Poprosił on firmę o przekazanie tych funduszy ofiarom ataku.
 • Prezes banku centralnego Brazylii popiera regulacje kryptowalut
  Przemawiając podczas wydarzenia online zorganizowanego przez Council of the Americas, Roberto Campos Neto, prezes Banku Centralnego Brazylii, podzielił się swoimi poglądami na temat przejrzystych sieci płatności, projektu cyfrowej waluty banku centralnego kraju i regulacji kryptowalut.
 • Wartość rynku OpenSea przekroczyła 1 mld USD
  OpenSea, czyli największy na świecie rynek NFT poinformował, że miesięczny wolumen transakcji w sierpniu przekroczył już 1 mld USD i wynosi obecnie 1,23 mld USD.
 • Były piłkarz Manchesteru United oskarżony o przestępstwo
  Anderson Luís de Abreu Oliveira stoi w obliczu wielu zarzutów karnych związanych z jego domniemanym zaangażowaniem w przestępczą organizację kryptowalutową.
 • Burmistrz Missouri planuje rozdać mieszkańcom BTC warte 1000 dolarów
  Burmistrz Cool Valley, miasta w stanie Missouri, planuje rozdać mieszkańcom bitcoiny o wartości do 1000 dolarów. Wiąże się z tym jednak pewien warunek.
 • Promotorzy BitConnect muszą zapłacić 12 mln USD odszkodowania i kar
  Świat kryptowalut jest bliski zakończenia jednego z jego najmroczniejszych – i w pewnym stopniu najdziwniejszych – rozdziałów. SEC zgodził się bowiem na porozumienie z głównymi promotorami najsłynniejszego schematu Ponzi w historii branży – BitConnect. Joshua Jeppesen, Michael Noble i Laura Mascola będą musieli zapłacić łącznie 12 mln dolarów.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 23.08.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.