Wartość rynku OpenSea przekroczyła 1 mld USD | Wiadomości | CrypS.

Wartość rynku OpenSea przekroczyła 1 mld USD

Mariusz Przepiórka
OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD

OpenSea, czyli największy na świecie rynek NFT poinformował, że miesięczny wolumen transakcji w sierpniu przekroczył już 1 mld USD i wynosi obecnie 1,23 mld USD. Stanowi to ponad 250% wzrostu w stosunku do lipca, co tylko podkreśla szaleństwo, jakie wywołuje rynek niewymiennych tokenów oraz dominację platformy OpenSea, która odpowiada za ponad 95% całkowitego wolumenu transakcji NFT.

Nowe rekordy na OpenSea

Wiele deweloperów stara się utworzyć podobne rynki dla ethereum i innych sieci blockchain, takich jak Solana, ale jak na razie OpenSea wydaje się monopolistą i będzie nim przynajmniej przez kilka następnych miesięcy. W lipcu OpenSea był wyceniany na 1,5 mld USD, ale wraz z rosnącym zainteresowaniem NFT oczekuje się, że wycena znacząco wzrośnie w najbliższych miesiącach.

Firma powstała w 2017 roku i pozyskała 23 mln USD z akcji serii A i 100 mln USD z akcji serii B. Szaleństwo związane z NFT wywołało obawy, czy jest napędzane czystą chciwością i spekulacją przez tych, którzy chcą szybko zarobić na takich transakcjach, ponieważ wiele osób spoza rynku nie widzi dużej wartości w tokenach NFT, które są obecnie sprzedawane po rekordowych cenach.

Popularność rynku NFT nadal rośnie

Wyceny, jakie otrzymywały niektóre NFT, również budziły wiele wątpliwości, chociaż największe firmy, takie jak The Fortune, Coca-Cola, Burberry i inne, nadal mocno wspierały NFT i emitowały tokeny własnych produktów, które wyprzedały się w ciągu kilku minut.

Panuje powszechna zgoda co to tego, że sztuka i przedmioty kolekcjonerskie wymagają dużego uznania, a blockchain prawdopodobnie będzie medium, które zapewni im właściwe miejsce i wartość, jednak sceptycy nadal zastanawiają się, czy jest to właściwy sposób na wycenę przedmiotów, które nie są w dużej mierze dziełami sztuki. Na razie rynek nie wydaje się tym przejmować, ponieważ zainteresowanie inwestorów detalicznych NFT wciąż rośnie.

OpenSea phishing poszkodowany pozywa na 1 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.