Burmistrz Missouri planuje rozdać mieszkańcom BTC warte 1000 dolarów - pod jednym warunkiem | Wiadomości | CrypS.

Burmistrz Missouri planuje rozdać mieszkańcom BTC warte 1000 dolarów – pod jednym warunkiem

Zerelik Maciej
skonfiskowany bitcoin

Burmistrz Cool Valley, miasta w stanie Missouri, planuje rozdać mieszkańcom bitcoiny o wartości do 1000 dolarów. Wiąże się z tym jednak pewien warunek.

HODL przez 5 lat

Według czwartkowego raportu lokalnych mediów KSDK, Jayson Stewart ujawnił zamiary przekazania każdemu z 1500 mieszkańców Cool Valley albo 500, albo 1000 dolarów w BTC. Stewart, który nazywa kryptowalutę „cyfrowym złotem”, wierzy, że może ona odmienić życie mieszkańców miasta i uczynić ich bogatymi.

Burmistrz Cool Valley poparł swoje racje, stwierdzając, że są ludzie, którzy stali się multimilionerami w ciągu kilku lat właśnie dzięki cyfrowym aktywom.

Mam przyjaciół, których życie zostało całkowicie zmienione, jak przejście od zwykłej pracy od dziewiątej do piątej do posiadania majątku wartego ponad 80 milionów dolarów w ciągu kilku lat

Bitcoin po 500 000 dolarów?

Bitcoinowy plan Stewarta wiąże się jednak z pewnym haczykiem: mieszkańcy miasta musieliby HODLować otrzymane BTC przez pięć lat. Burmistrz twierdzi, że miałoby to uchronić ich przed żalem, gdy cena bitcoina ewentualnie wzrośnie do pół miliona dolarów.

Wprowadzamy w życie harmonogram. Chodzi o to, że mieszkańcy nie będą mogli dotknąć swojego bitcoina przez pięć lat, zanim naprawdę uzyskają do niego pełny dostęp. Pracujemy nad takimi pomysłami, ponieważ jest to moje zmartwienie numer jeden. Ktoś po prostu sprzedaje swój bitcoin, aby zapłacić za samochodód. A potem, gdy Bitcoin będzie kosztował 500 000, może tego żałować.

Burmistrz ma nadzieję na uruchomienie planu do końca 2021 roku. Większość funduszy ma pochodzić od anonimowych krypto inwestorów. Stewart będzie jednak próbował również zdobyć środki z funduszy rządowych lub środków stymulujących COVID.

skonfiskowany bitcoin
reklama
reklama