Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETH | Wiadomości | CrypS.

Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETH

Konrad Juszczyk
Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETH

Gigant płatności cyfrowych Visa wydał ponad 150 000 USD na zakup cyfrowego dzieła sztuki w formie NFT.

Visa wchodzi na pokład NFT

Visa ogłosiła 23 sierpnia, że ​​wydała 49,5 ETH ($...) na zakup NFT – CryptoPunk #7610. W ten sposób amerykański behemot zademonstrował swoje wsparcie dla branży kryptowalut. Sama transakcja została wykonana 18 sierpnia. Jak wiemy, istnieje zaledwie 10 000 CryptoPunków, a dzieło sztuki, które jest teraz w rękach Visy to jeden z 3840 kobiecych punków, który wyróżnia się irokezem, zielonymi oczami i szminką. Warto podkreślić, że firma płatnicza nie zapłaciła samodzielnie za zakup. Zamiast tego licencjonowany bank Anchorage pomógł ułatwić transakcję. Ponoć Visa planuje zakup kolejnych NFT, jednak nie znamy szczegółów.

CryptoPunk Visa
Źródło: https://www.larvalabs.com/cryptopunks/details/7610

Jaki jest powód zakupu?

Część osób sądziła po ogłoszeniu tej informacji, że Visa zakupiła CryptoPunka w formie inwestycji, ponieważ już nie raz słyszeliśmy, jak ich cena potrafi drastycznie wzrosnąć, jednak tak wielka firma nie dokonywałaby tak nieznaczących ruchów. Szef ds. kryptowalut w Visa wyjaśnił, że firma zakupiła NFT w formie artefaktu. Gigant płatniczy posiada w swojej kolekcji już kilka zabytkowych dzieł związanych z handlem, w tym wczesne papierowe karty kredytowe i kastety oraz urządzenia używane przez sprzedawców do rejestrowania transakcji przed pojawieniem się elektronicznych terminali w punktach sprzedaży.

Czuliśmy, że CryptoPunks będą świetnym dodatkiem do naszej kolekcji artefaktów, które mogą upamiętniać przeszłość, teraźniejszość i przyszłość handlu. – powiedział w wywiadzie dla The Block szef ds. kryptowalut w Visa, Cuy Sheffield.

Visa opublikowała białą księgę na temat NFT, aby pomóc firmom zrozumieć, w jaki sposób mogą zintegrować niewymienne tokeny ze swoimi platformami i jak firma może im pomóc. Visa „aktywnie współpracuje” z wieloma swoimi klientami, pomagając im zrozumieć sposoby uczestnictwa w ekosystemie NFT, powiedział Sheffield, odmawiając podania konkretnych nazwisk. Trzeba napomnieć, że zakup CryptoPunka ze strony firmy płatniczej może wydawać się spory, jednak w porównaniu z najrzadszymi postaciami z kolekcji to nic. Obecnie najdroższy sprzedany Punk kosztował 7,58 mln USD.

Najdroższe CryptoPunki
Źródło: https://www.larvalabs.com/cryptopunks
Visa kupuje CryptoPunka za 50 ETHreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.