37% inwestorów w USA nie zamierza pozbywać się kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

37% inwestorów w USA nie zamierza pozbywać się kryptowalut

Mariusz Przepiórka
największe przejęcie kryptowalut w historii

Według najnowszych badań amerykańscy inwestorzy kryptowalutowi przeznaczyli średnio 1707 USD na tego typu aktywa. 37% z nich przyznało, że nie ruszyłoby tych środków nawet w przypadku konieczności pokrycia niezbędnego rachunku lub ważnej płatności. Celebrytą, który wpływa na wiele decyzji respondentów związanych z kryptowalutami, jest nikt inny jak Elon Musk.

Badanie przeprowadziła platforma GamblersPick, która przepytała 1000 amerykańskich inwestorów kryptowalutowych. Przyglądając się bliżej różnym pokoleniom, „baby boomers” są grupą, która zainwestowała najwięcej w rynek kryptowalut, natomiast „pokolenie Z” uplasowało się na ostatnim miejscu. Amerykanie płci męskiej posiadają aktywa cyfrowe o średniej wartości 1940 USD i wydają się bardziej zainteresowani tematem niż kobiety. Mediana w przypadku kobiet wynosi 1375 USD.

Platforma GamblersPick ujawniła, że popyt na kryptowaluty wśród amerykańskich inwestorów rośnie do takiego poziomu, że powszechnymi rozwiązaniami zakupowymi są kredyty i pożyczanie pieniędzy od przyjaciół lub rodziny. Zgodnie z wynikami, co czwarty respondent zakupił cyfrowe aktywa za pomocą karty kredytowej.

Elon Musk inspiracją dla 35% inwestorów

Pytani o plany na najbliższe 12 miesięcy, inwestorzy powiedzieli, że planują przeznaczyć na kryptowaluty średnio 1645 USD. Po raz kolejny mężczyźni przewodzili w statystykach, twierdząc, że zainwestują po 1988 USD, podczas gdy kobiety chcą przeznaczyć na ten cel 1100 USD. Badanie wskazało również, dlaczego inwestorzy zdecydowali się na zakup kryptowalut. Zdecydowana większość, bo aż 75%, stwierdziła, że wierzy, iż wartość cyfrowych aktywów wzrośnie w przyszłości. 32% uważa kryptowaluty za sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego, a 24% sądzi, że osiągnie duże zyski.

Inwestorzy szukają informacji kryptowalutowych w różnych miejscach, jednak najbardziej inspirującą postacią jest Elon Musk. Aż 35% respondentów przyznało, że podjęło decyzję o inwestycjach w kryptowaluty, kierując się wypowiedziami, tweetami lub opiniami Muska. Warren Buffett znalazł się na drugim miejscu z wynikiem zaledwie 9%, a gwiazda rapu Snoop Dogg na trzecim z 7%.

największe przejęcie kryptowalut w historiireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.