Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12.21]
 • Sekretne kopalnie bitcoina w Chinach – górnicy omijają zakaz władz
  Wbrew doniesieniem o całkowitym wyeliminowaniu górnictwa kryptowalut w Chinach, ostatnie dane ujawniają, że z kraju może pochodzić nadal nawet 20% globalnego hashrate bitcoina.
 • Adidas Originals na drugim miejscu w debiucie NFT na platformie OpenSea
  Podczas debiutanckiego weekendu pierwsza kolekcja tokenów NFT w ramach projektu Adidas Originals „Into the Metaverse” wygenerowała na platformie OpenSea 11 391 ETH o wartości ponad 43 mln USD. W rankingu wolumenu obrotu kolekcja ta zajęła drugie miejsce na OpenSea po kolekcji Clone X i Takashi Murakami firmy RTFKT.
 • 0,01% posiadaczy BTC kontroluje 27% wszystkich tokenów w obiegu
  Mniej niż 1% największych posiadaczy bitcoinów kontroluje ponad jedną czwartą wszystkich BTC w obiegu. Takie dane wynikają z badania przeprowadzonego przez National Bureau of Economic Research, amerykańską prywatną organizację badawczą.
 • BitMEX uruchomi swój token i przeprowadzi airdrop
  Giełda BitMEX w lutym przyszłego roku wypuści swoją własną kryptowalutę nazwaną BMEX. Platforma zapowiedziała też, że rozda sporą ilość tokenów w formie airdropu.
 • Ethereum uruchamia sieć testową Kintsugi
  Ethereum uruchomiło swoją sieć testową Kintsugi. Jest to kolejny już krok w stronę zastąpienia mechanizmu konsensusu Proof-of-Work mechanizmem Proof-of-Stake.
 • Włoski regulator finansowy blokuje Gate.io
  Włoski urząd nadzoru rynków finansowych Consob zablokował giełdę kryptowalut Gate.io. Platforma nie posiada bowiem zezwoleń na oferowanie usług finansowych w tym kraju.
 • MouseBelt pozywa Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase
  Akcelerator Blockchain MouseBelt pozywa dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga. W opinii Mousebelt, sabotował on start-up Knowledgr, by wspomóc swój projekt ResearchHub.
 • Dubai World Trade Centre utworzy nowe centrum kryptowalutowe
  Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają utrzymać status jednej z największych na świecie jurysdykcji przyjaznych kryptowalutom. Tym razem władze Dubaju chcą uruchomić nową inicjatywę, której celem jest wspieranie lokalnego rozwoju i regulacji kryptowalut.
 • Mirror Protocol vs SEC: Terraform i Do Kwon pozywają SEC
  Terraform Labs wraz ze swoim dyrektorem generalnym, Do Kwonem podważają działalność amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W ich ocenie, SEC niewłaściwie doręczyła wezwanie Do Kwonowi. Sprawa została skierowana do sądu w Nowym Jorku.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 21.12.21]reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.