BitMEX uruchomi swój token i przeprowadzi airdrop | Wiadomości | CrypS.

BitMEX uruchomi swój token i przeprowadzi airdrop

Redakcja
bitmex logo

Giełda BitMEX w lutym przyszłego roku wypuści swoją własną kryptowalutę nazwaną BMEX. Platforma zapowiedziała też, że rozda sporą ilość tokenów w formie airdropu.

BitMEX ogłosił swoją najnowszą inicjatywę za pomocą Twittera. Jak twierdzi firma, wybijanie BMEX już się rozpoczęło.

Zarówno istniejący, jak i nowi użytkownicy będą mogli otrzymać tokeny w formie airdropu. Jednak, aby zakwalifikować się do otrzymania darmowych monet muszą przejść pełną weryfikację KYC. Jest to bowiem nowa polityka BitMEX.

Podaż BMEX będzie wynosić maksymalnie 450 milionów monet. Ich dystrybucja odbędzie się na przestrzeni pięciu lat.

20% podaży tokenów zostanie przeznaczone dla pracowników BitMEX, kolejne 25% na “długoterminowe zaangażowanie firmy w token i ekosystem”, a “znaczna większość” zostanie “wydana na nagrody dla użytkowników”.

Póki co nie wiadomo ile będzie kosztował BMEX. Jego cena zostanie określona przez rynek spot po jego uruchomieniu na początku drugiego kwartału. Warto zauważyć, że do tego czasu użytkownicy nie będą mogli wypłacać swoich tokenów z giełdy.

BitMEX opisał BMEX jako token “nagrody i zaangażowania” dla ekosystemu giełdy. Jego posiadacze będą mogli liczyć na wiele przywilejów. Są to chociażby rabaty na opłaty handlowe (coś jak BNB na Binance), czy zwiększenie rentowności produktów Earn.

bitmex logoreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.