BitMEX uruchomi swój token i przeprowadzi airdrop | Wiadomości | CrypS.

BitMEX uruchomi swój token i przeprowadzi airdrop

Zerelik Maciej
bitmex logo

Giełda BitMEX w lutym przyszłego roku wypuści swoją własną kryptowalutę nazwaną BMEX. Platforma zapowiedziała też, że rozda sporą ilość tokenów w formie airdropu.

BitMEX ogłosił swoją najnowszą inicjatywę za pomocą Twittera. Jak twierdzi firma, wybijanie BMEX już się rozpoczęło.

Zarówno istniejący, jak i nowi użytkownicy będą mogli otrzymać tokeny w formie airdropu. Jednak, aby zakwalifikować się do otrzymania darmowych monet muszą przejść pełną weryfikację KYC. Jest to bowiem nowa polityka BitMEX.

Podaż BMEX będzie wynosić maksymalnie 450 milionów monet. Ich dystrybucja odbędzie się na przestrzeni pięciu lat.

20% podaży tokenów zostanie przeznaczone dla pracowników BitMEX, kolejne 25% na „długoterminowe zaangażowanie firmy w token i ekosystem”, a „znaczna większość” zostanie „wydana na nagrody dla użytkowników”.

Póki co nie wiadomo ile będzie kosztował BMEX. Jego cena zostanie określona przez rynek spot po jego uruchomieniu na początku drugiego kwartału. Warto zauważyć, że do tego czasu użytkownicy nie będą mogli wypłacać swoich tokenów z giełdy.

BitMEX opisał BMEX jako token „nagrody i zaangażowania” dla ekosystemu giełdy. Jego posiadacze będą mogli liczyć na wiele przywilejów. Są to chociażby rabaty na opłaty handlowe (coś jak BNB na Binance), czy zwiększenie rentowności produktów Earn.

bitmex logo
reklama
reklama