Ethereum uruchamia sieć testową Kintsugi | Wiadomości | CrypS.

Ethereum uruchamia sieć testową Kintsugi

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Ethereum uruchomiło swoją sieć testową Kintsugi. Jest to kolejny już krok w stronę zastąpienia mechanizmu konsensusu Proof-of-Work mechanizmem Proof-of-Stake.

Kintsugi to krok w kierunku Proof-of-Stake

Członek Ethereum Foundation, Tim Beiko, poinformował dziś, że sieć testowa Kintsugi jest już aktywna. Choć dla twórców aplikacji niewiele ulegnie zmianie, Fundacja Ethereum zachęca ich i innych do korzystania z nowego testnetu. Beiko napisał w swoim ogłoszeniu:

Sieć testowa Kintsugi daje społeczności możliwość eksperymentowania z post-merge Ethereum i rozpoczęcia identyfikacji wszelkich problemów.

Kintsugi pomaga przygotować się do “merge” Ethereum 2.0. “Połączenie” to spowoduje włączenie obecnej sieci głównej Ethereum, która obsługuje transakcje, do łańcucha Beacon Chain Ethereum 2.0, który obsługuje staking. Jeśli proces ten się powiedzie, zastąpi to mechanizm konsensusu Proof-of-Work mechanizmem Proof-of-Stake, skutecznie kładąc kres energochłonnemu procesowi wydobycia.

Choć już wcześniej wprowadzano inne testnety, Beiko twierdzi, że sieć testowa Kintsugi będzie działała dłużej.

Połączenie nastąpi w pierwszej połowie 2022 roku

Ethereum 2.0 rozpoczęło działalność w grudniu 2020 r. z “fazą 0”. Ten etap obejmował uruchomienie łańcucha Beacon Chain, który wprowadził staking jako sposób generowania nagród dla operatorów węzłów. Nie wykorzystywał on jednak stakingu do celów konsensusu, jak ma to być w przypadku “merge”.

Połączenie mainnetu i Beacon Chain planowane jest na pierwszy lub drugi kwartał 2022 roku. Wcześniejsze informacje sugerowały, że może się to wydarzyć jeszcze przed końcem 2021 roku. Wygląda jednak na to, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. “Merge” jest również znane jako “Faza 1.5”.

Po połączeniu, Ethereum 2.0 przejdzie w kierunku “Fazy 2”. Na tym etapie wprowadzony zostanie sharding, funkcja skalowalności, która zmniejszy opłaty i przyspieszy czas transakcji. Sharding ma zostać wprowadzony pod koniec 2022 roku.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.