Ethereum uruchamia sieć testową Kintsugi | Wiadomości | CrypS.

Ethereum uruchamia sieć testową Kintsugi

Zerelik Maciej
Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?

Ethereum uruchomiło swoją sieć testową Kintsugi. Jest to kolejny już krok w stronę zastąpienia mechanizmu konsensusu Proof-of-Work mechanizmem Proof-of-Stake.

Kintsugi to krok w kierunku Proof-of-Stake

Członek Ethereum Foundation, Tim Beiko, poinformował dziś, że sieć testowa Kintsugi jest już aktywna. Choć dla twórców aplikacji niewiele ulegnie zmianie, Fundacja Ethereum zachęca ich i innych do korzystania z nowego testnetu. Beiko napisał w swoim ogłoszeniu:

Sieć testowa Kintsugi daje społeczności możliwość eksperymentowania z post-merge Ethereum i rozpoczęcia identyfikacji wszelkich problemów.

Kintsugi pomaga przygotować się do „merge” Ethereum 2.0. „Połączenie” to spowoduje włączenie obecnej sieci głównej Ethereum, która obsługuje transakcje, do łańcucha Beacon Chain Ethereum 2.0, który obsługuje staking. Jeśli proces ten się powiedzie, zastąpi to mechanizm konsensusu Proof-of-Work mechanizmem Proof-of-Stake, skutecznie kładąc kres energochłonnemu procesowi wydobycia.

Choć już wcześniej wprowadzano inne testnety, Beiko twierdzi, że sieć testowa Kintsugi będzie działała dłużej.

Połączenie nastąpi w pierwszej połowie 2022 roku

Ethereum 2.0 rozpoczęło działalność w grudniu 2020 r. z „fazą 0”. Ten etap obejmował uruchomienie łańcucha Beacon Chain, który wprowadził staking jako sposób generowania nagród dla operatorów węzłów. Nie wykorzystywał on jednak stakingu do celów konsensusu, jak ma to być w przypadku „merge”.

Połączenie mainnetu i Beacon Chain planowane jest na pierwszy lub drugi kwartał 2022 roku. Wcześniejsze informacje sugerowały, że może się to wydarzyć jeszcze przed końcem 2021 roku. Wygląda jednak na to, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. „Merge” jest również znane jako „Faza 1.5”.

Po połączeniu, Ethereum 2.0 przejdzie w kierunku „Fazy 2”. Na tym etapie wprowadzony zostanie sharding, funkcja skalowalności, która zmniejszy opłaty i przyspieszy czas transakcji. Sharding ma zostać wprowadzony pod koniec 2022 roku.

Czy kryptowaluta Ethereum (ETH) osiągnie 30 000 USD do końca roku?
reklama
reklama