MouseBelt pozywa Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase | Wiadomości | CrypS.

MouseBelt pozywa Briana Armstronga, dyrektora generalnego Coinbase

Anna Sutowicz
brian-armstrong-coinbase-plany

Akcelerator Blockchain MouseBelt pozywa dyrektora generalnego Coinbase, Briana Armstronga. W opinii Mousebelt, sabotował on start-up Knowledgr, by wspomóc swój projekt ResearchHub.

Projekt Knowledgr został opracowany przez Patricka Joyce’a oraz MouseBelt. Na początku współpraca obu podmiotów układała się dobrze. Joyce osiągał zamierzone cele, MouseBelt wywiązywał się z zobowiązań umownych. Sytuacja zmieniła się, kiedy Brian Armstrong opublikował artykuł o tytule: „Pomysły na ulepszenie badań naukowych.” Armstrong zwrócił się do osób zainteresowanych, by podzielili się z nim swoimi pomysłami. W efekcie czego, Patrick Joyce zaczął dzielić się z Armstrongiem coraz większą ilością informacji dotyczących Knowledgr.

Patrick Joyce spędzał więcej czasu nad projektem Briana Armstronga, aniżeli własnym. Ostatecznie, Joyce podjął współpracę z ResearchHub. Zdaniem MouseBelt, Joyce opóźnił realizację celów, ukrył również rzeczywiste relacje z Armstrongiem. MouseBelt zarzuca mu również m.in. udostępnienie krytycznych informacji oraz odmowę udostępnienia sieci testowej Knowledgr.

Celowe działanie Armstronga?

Ostatecznie Joyce zaczął współpracować z Brianem Armstrongiem nad projektem ResearchHub. Akcelerator Blockchain MouseBelt pozwał Armstronga i jego firmy zaangażowane w uruchomienie ResearchHub m.in. za oszustwo oraz celową ingerencję w stosunki umowne. W ocenie MouseBelt, Brian Armostrong, który potajemnie pracował nad projektem ResearchHub, zmierzał do przejęcia zasobów Knowledgr. W ten sposób mógł zaoszczędzić czas i koszty. Zdaniem powoda:

Zamiarem Armstronga i innych pozwanych była kradzież pracy MouseBelt dla siebie, aby nie tylko wyeliminować potencjalnego konkurenta, ale także uzyskać dla ResearchHub korzyści z zasobów finansowych, projektowych i technicznych, które MouseBelt włożył do Knowledgr, umożliwiając w ten sposób uruchomienie ResearchHub szybciej, mniejszym kosztem. Odnosząca sukcesy platforma została oparta całkowicie lub zasadniczo na pracy MouseBelt.

Żadna ze stron dotychczas nie skomentowała sprawy.

brian-armstrong-coinbase-plany
reklama
reklama