Włoski regulator finansowy blokuje Gate.io | Wiadomości | CrypS.

Włoski regulator finansowy blokuje Gate.io

Zerelik Maciej
gate.io

Włoski urząd nadzoru rynków finansowych Consob zablokował giełdę kryptowalut Gate.io. Platforma nie posiada bowiem zezwoleń na oferowanie usług finansowych w tym kraju.

W czwartek, 16 grudnia, Consob wydał uchwałę nr 22118. Stwierdza ona, że oferowanie włoskiemu społeczeństwu usług i działalności inwestycyjnej przez www.gate.io, www.gateio.rocks i www.gateio.ws jest od teraz niemożliwe.

Według regulatora, te strony internetowe, dostępne w języku włoskim i należące do spółki Gate Technology Corp, oferują między innymi możliwość przeprowadzania operacji handlowych na standaryzowanych finansowych kontraktach terminowych z kryptowalutami jako aktywami bazowymi.

Ta działalność jest przypisana do świadczenia usług inwestycyjnych, regulowanych we Włoszech przez art. 1 ust. 5, TUF (skonsolidowana ustawa o pośrednictwie finansowym).

Gate Technology Corp nie jest uprawniona do świadczenia usług inwestycyjnych dla włoskiego społeczeństwa, ponieważ nie jest zarejestrowana w Consob.

Naruszenie przepisów

We Włoszech świadczenie usług i działalności inwestycyjnej jest zastrzeżone dla uprawnionych podmiotów, tj. Sim, firm inwestycyjnych z UE, włoskich banków, banków z UE oraz uprawnionych firm z państw trzecich.

Zdaniem Consob, działalność gate.io narusza art. 18 ust. 1 TUF. 18 ust. 1 TUF. Ponieważ w takich przypadkach organ ma prawo do interwencji, nakazał firmie zamknięcie stron. Spółka ma teraz 60 dni na odwołanie się do Regionalnego Sądu Administracyjnego Lazio.

Wykroczenie zarzucane Gate polega jedynie na prowadzeniu działalności bez koniecznych zezwoleń. Jest to jednak wystarczający powód, aby nakazać wyłączenie stron internetowych. Ten przepis Consob obowiązuje jednak tylko na terenie Włoch.

gate.io
reklama
reklama