Włoski regulator finansowy blokuje Gate.io | Wiadomości | CrypS.

Włoski regulator finansowy blokuje Gate.io

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
gate.io

Włoski urząd nadzoru rynków finansowych Consob zablokował giełdę kryptowalut Gate.io. Platforma nie posiada bowiem zezwoleń na oferowanie usług finansowych w tym kraju.

W czwartek, 16 grudnia, Consob wydał uchwałę nr 22118. Stwierdza ona, że oferowanie włoskiemu społeczeństwu usług i działalności inwestycyjnej przez www.gate.io, www.gateio.rocks i www.gateio.ws jest od teraz niemożliwe.

Według regulatora, te strony internetowe, dostępne w języku włoskim i należące do spółki Gate Technology Corp, oferują między innymi możliwość przeprowadzania operacji handlowych na standaryzowanych finansowych kontraktach terminowych z kryptowalutami jako aktywami bazowymi.

Ta działalność jest przypisana do świadczenia usług inwestycyjnych, regulowanych we Włoszech przez art. 1 ust. 5, TUF (skonsolidowana ustawa o pośrednictwie finansowym).

Gate Technology Corp nie jest uprawniona do świadczenia usług inwestycyjnych dla włoskiego społeczeństwa, ponieważ nie jest zarejestrowana w Consob.

Naruszenie przepisów

We Włoszech świadczenie usług i działalności inwestycyjnej jest zastrzeżone dla uprawnionych podmiotów, tj. Sim, firm inwestycyjnych z UE, włoskich banków, banków z UE oraz uprawnionych firm z państw trzecich.

Zdaniem Consob, działalność gate.io narusza art. 18 ust. 1 TUF. 18 ust. 1 TUF. Ponieważ w takich przypadkach organ ma prawo do interwencji, nakazał firmie zamknięcie stron. Spółka ma teraz 60 dni na odwołanie się do Regionalnego Sądu Administracyjnego Lazio.

Wykroczenie zarzucane Gate polega jedynie na prowadzeniu działalności bez koniecznych zezwoleń. Jest to jednak wystarczający powód, aby nakazać wyłączenie stron internetowych. Ten przepis Consob obowiązuje jednak tylko na terenie Włoch.

gate.ioreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.