Mirror Protocol vs SEC: Terraform i Do Kwon pozywają SEC | Wiadomości | CrypS.

Mirror Protocol vs SEC: Terraform i Do Kwon pozywają SEC

Anna Sutowicz
sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów

Terraform Labs wraz ze swoim dyrektorem generalnym, Do Kwonem podważają działalność amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W ich ocenie, SEC niewłaściwie doręczyła wezwanie Do Kwonowi. Sprawa została skierowana do sądu w Nowym Jorku.

Pod koniec maja, prawnicy amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd skontaktowali się z Do Kwonem i Terraform informując ich o prowadzonym dochodzeniu w sprawie Mirror Protocol. SEC poprosiło ich o współpracę w sprawie. Od maja do września Terraform i Kwon dobrowolnie współpracowali z SEC. Uczestniczyli na przykład w wywiadzie wideo przeprowadzonym w lipcu. W trakcie wywiadu poproszono Kwona m.in. o podanie szczegółów na temat tworzenia i struktury Mirror Protocol.

Dnia 17 września prawnicy SEC wystosowali do Kwon i Terraform Labs dwa wezwania do sądu. 20 września wezwanie zostało doręczone Kwonowi. Doręczenie miało miejsce chwilę przed uczestnictwem Kwona w dyskusji panelowej na konferencji Messari’s Mainnet 2021 w Nowym Jorku.

22 października Kwon i Terraform Labs złożyli pozew cywilny skierowany przeciwko SEC. Powodowie twierdzą, że wezwanie zostało doręczone nieprawidłowo. W ich ocenie, prawnicy SEC nie otrzymali odpowiedniej zgody Komisarzy na wezwanie Kwon do sądu. Zgodę taką należy uzyskać w przypadku, kiedy strona wezwana reprezentowana jest przez prawników. W opinii adwokatów Kwona, skoro wezwanie nie zostało doręczone właściwie – jest nieważne. Ich zdaniem, w ten sposób SEC próbuje zmusić Kwon i Terraform Labs do współpracy w sprawie prowadzonego przez SEC dochodzenia na temat protokołu Terra’s Mirror Protocol.

Na ustosunkowanie się do sprzeciwu Kwona amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ma czas do 24 grudnia 2021 roku. Do 27 grudnia 2021 roku SEC ma czas na złożenie odpowiedzi na powództwo cywilne Kwon i Terraform Labs.

sec i occ publikują wytyczne w sprawie stablecoin ów
reklama
reklama