Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.09.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.09.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 17.09.2021
 • Firmy tradingowe z Wall Street zwiększają obecność na rynku krypto
  Firmy zajmujące się tradingiem wysokich częstotliwości były już obecne na rynku cyfrowych aktywów, jednak teraz wzmacniają na nim swoją obecność. Przez lata nie było to także ogłaszane publicznie.
 • W Salwadorze odbyły się kolejne protesty. Tym razem podpalono bitomat
  W środę, w dniu niepodległości Salwadoru, w kraju nasiliły się protesty. Jak donosi lokalna prasa, obywatele są wściekli na nowe prawo czyniące Bitcoina prawnym środkiem płatniczym.
 • Binance zawiesza wypłaty w sieciach BSC, TRON i Ethereum
  Giełda kryptowalut Binance zawiesiła wypłaty aktywów w sieciach Binance Smart Chain, TRON i Ethereum. Przedstawiciele Binance nie wyjaśnili przyczyny zawieszenia. „Zapewniamy, że nasz zespół pracuje nad rozwiązaniem” –napisano w oświadczeniu.
 • Statua Satoshiego Nakamoto stoi już w Budapeszcie
  Na Węgrzech postawiono i odsłonięto pomnik anonimowego twórcy cyfrowego złota, Satoshiego Nakamoto.
 • Binance zrezygnuje ze „zdecentralizowanego modelu siedziby”
  Giełda kryptowalutowa Binance jest gotowa odejść od „zdecentralizowanego modelu siedziby”. To efekt problemów, jakie stwarzają giełdzie organy regulacyjne niektórych państw.
 • Audius pozyskuje 5 milionów dolarów od gigantów z branży muzycznej
  Platforma do strumieniowego przesyłania muzyki oparta na technologii blockchain, z ponad sześcioma milionami użytkowników miesięcznie, ogłosiła w czwartek, że zebrała 5 milionów dolarów od największych gwiazd z branży muzycznej.
 • FCA informuje o ponad 220% wzroście zgłoszeń dotyczących krypto scamów
  Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) opublikował wczoraj dane, które wskazują na 222% wzrost zgłoszeń dotyczących krypto scamów w okresie od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r.
 • Większość smart-contractów wdrożonych w Cardano pozostaje nieaktywnych
  2352 inteligentne kontrakty zostały wdrożone w sieci Cardano, ale 2333 z nich ma status tymczasowej blokady. Smart-contracty były długo oczekiwaną funkcją Cardano od czasu jej premiery w 2017 roku, a funkcjonalność ta została wreszcie włączona dzięki niedawnemu hard forkowi Alonzo, jednak daleko jej do poprawnego funkcjonowania.
 • Coinbase składa wniosek o możliwość handlu kontraktami futures
  Giełda Coinbase złożyła wniosek o możliwość handlu kontraktami futures, co sugeruje, że już niedługo może zaoferować inwestorom instrumenty pochodne na kryptowaluty.
 • Morgan Stanley utworzy jednostkę zajmującą się analizą kryptowalut
  Morgan Stanley, jeden z czołowych amerykańskich banków inwestycyjnych, powołał Sheenę Shah na stanowisko głównego analityka ds. kryptowalut. Zdaniem serwisu Bloomberg, ruch ten oznacza „uznanie rosnącego znaczenia aktywów cyfrowych”.
 • Departament Skarbu USA chce zająć się stablecoinami
  Według doniesień medialnych Departament Skarbu USA przygotowuje przegląd, w którym podkreśli wyzwania związane z wykupem stablecoinów i skutkami ewentualnego wpływu na rynek kryptowalut.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 17.09.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.