Audius pozyskuje 5 milionów dolarów od gigantów z branży muzycznej | Wiadomości | CrypS.

Audius pozyskuje 5 milionów dolarów od gigantów z branży muzycznej

Konrad Juszczyk
Audius pozyskuje 5 milionów dolarów od gigantów branży muzycznej

Platforma do strumieniowego przesyłania muzyki oparta na technologii blockchain, z ponad sześcioma milionami użytkowników miesięcznie, ogłosiła w czwartek, że zebrała 5 milionów dolarów od największych gwiazd z branży muzycznej.

Audius zbiera 5 mln USD

Kryptograficzny rywal Spotify i Soundcloud zyskuje szereg wybitnych artystów w nowej rundzie inwestycyjnej o wartości 5 milionów dolarów. Inwestorami w Audius są takie osobistości jak Katy Perry, The Chainsmokers, Nas, Jason Derulo, Pusha T, czy Mark Gillespie. Firma Venture Capital założona przez Ashtona Kutchera i Guya Oseary’ego, Sound Ventures również wzięła udział w tej rundzie, wraz z byłym dyrektorem generalnym Sony Music, Martinem Bandierem i innymi inwestorami z branży muzycznej.

Wiem, że blockchain zmieni świat, odkąd zainwestowałem w Coinbase pięć lat temu i wierzę, że może to być najważniejsza technologia, jaka kiedykolwiek trafiła do branży muzycznej. – powiedział Nas w komunikacie

Audius działa jak swego rodzaju spółdzielnia muzyczna, ze zdecentralizowanym modelem sieci, w którym użytkownicy mogą zdobywać nagrody w postaci tokenów kryptograficznych AUDIO za wspieranie sieci. Warto podkreślić, że w sierpniu natywny token platformy AUDIO prawie podwoił swoją wartość w ciągu jednego dnia dzięki nowo ogłoszonej integracji z aplikacją do udostępniania filmów społecznościowych, TikTok. Zgodnie z danymi CoinGecko, wartość AUDIO wzrosła o 22% w ciągu ostatnich 24 godzin

Audius pozyskuje 5 milionów dolarów od gigantów branży muzycznej
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.