Morgan Stanley utworzy jednostkę zajmującą się analizą kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Morgan Stanley utworzy jednostkę zajmującą się analizą kryptowalut

Mariusz Przepiórka
morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale

Morgan Stanley, jeden z czołowych amerykańskich banków inwestycyjnych, powołał Sheenę Shah na stanowisko głównego analityka ds. kryptowalut. Zdaniem serwisu Bloomberg, ruch ten oznacza „uznanie rosnącego znaczenia aktywów cyfrowych”.

Wcześniej przez osiem lat Sheena Shah pełniła funkcję głównego stratega ds. walut. W swojej nowej roli będzie budować zespół, który skupi się na badaniu wpływu kryptowalut na akcje i instrumenty o stałym dochodzie. W marcu źródła CNBC donosiły o planach Morgan Stanley związanych z otwarciem funduszy bitcoinowych dla akredytowanych inwestorów z kapitałem co najmniej 2 mln USD. Bank ograniczył inwestycje w te instrumenty do 2,5% kapitału własnego.

Duże podmioty coraz chętniej wchodzą w branżę krypto

Miesiąc później amerykański bank nie wykluczył dodania instrumentów pochodnych największej kryptowaluty w 12 własnych funduszach. Takie dane przedstawiono w zgłoszeniu przesłanym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W czerwcu, zarządzający aktywami New York Digital Investment Group i FS Investments złożyli wniosek do SEC o rejestrację funduszu bitcoinowego skierowanego do klientów Morgan Stanley.

W czerwcu bank inwestycyjny wykazał pozycję Morgan Stanley Europe Opportunity Fund w wysokości 1,3 mln USD w funduszu powierniczym bitcoinów Grayscale, a w lipcu okazało się, że Morgan Stanley Insight Fund nabył akcje GBTC za 27,7 mln USD.

Przypomnijmy, że międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s Investors Service utworzyła stanowisko dla analityka aktywów cyfrowych i DeFi we wrześniu. Wcześniej Franklin Templeton, zarządzający aktywami o wartości 1,4 bln USD, opublikował oferty pracy związane z kryptowalutami – analityka i tradera.

morgan stanley zainwestował w bitcoinowy fundusz greyscale
reklama
reklama