Statua Satoshiego Nakamoto stoi już w Budapeszcie | Wiadomości | CrypS.

Statua Satoshiego Nakamoto stoi już w Budapeszcie

Konrad Juszczyk
Statua Satoshiego Nakamoto stoi już w Budapeszcie

Na Węgrzech postawiono i odsłonięto pomnik anonimowego twórcy cyfrowego złota, Satoshiego Nakamoto.

Pomnik twórcy Bitcoina w stolicy Węgier

Wizerunek legendarnego twórcy Bitcoina, Satoshiego Nakamoto, został oficjalnie wczoraj odsłonięty i jest dostępny dla odwiedzających Graphisoft Park w Budapeszcie.

Współzałożyciel projektu pomnika i redaktor serwisu informacyjnego o kryptowalutach Kripto Akademia, András Győrfi przemówił do tłumu dziennikarzy i mieszkańców Węgier, zanim ujawnił lśniącą twarz Satoshiego (zostało to uwiecznione na filmie, który jest dostępny na YouTube).

Kimkolwiek był, Bitcoin tworzy wartość, a zwłaszcza technologia stojąca za Bitcoinem, czyli blockchain, tworzy wartość. – powiedział Győrfi.

Rzeźba przedstawia górną połowę postaci wykonaną z brązu z pozbawioną rysów twarzą ubraną w bluzę z kapturem z logo BTC. Autorzy projektu stwierdzili, że wygląd pomnika ma symbolizować popularną wśród zwolenników bitcoina ideę, że „wszyscy jesteśmy Satoshi”.

Podczas uroczystości przemawiał także Debreczeni Barnabás, prezes węgierskiej giełdy kryptograficznej Shinrai, dodając: Satoshi Nakamoto stworzył niezależne pieniądze wolne od pośredników, które dają ludziom suwerenność finansową […] Wznieśliśmy ten posąg, aby przypomnieć sobie, że odwaga jest cnotą. Musimy dalej marzyć.

Tożsamość twórcy bitcoina jest wciąż nieznana. Od czasu do czasu różni ludzie twierdzą, że są Satoshi Nakamoto. Wśród nich jest australijski przedsiębiorca Craig Wright.

Statua Satoshiego Nakamoto stoi już w Budapeszciereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.